یک فرمانده گردان‌های «شهدای الاقصی» در عملیات ارتش اسرائیل کشته شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

رسانه‌های اسرائیل از کشته شدن سه شبه‌نظامی فلسطینی از جمله ابراهیم النابلسی، از فرماندهان گردان‌های «شهدای الاقصی» در حمله ارتش اسرائیل در نابلس در کرانه باختری خبر دادند.

نشریه تایمز اسرائیل به نقل از وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی گزارش داد در این عملیات که بامداد سه‌شنبه ۱۸ مرداد برای بازداشت نابلسی انجام شده بود، حدود ۴۰ نفر نیز زخمی شدند.

دست‌کم حال چهار نفر از زخمی‌شدگان وخیم گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای اسرائیلی مخفی‌گاه این شبه‌نظامی فلسطینی را محاصره کردند و سپس درگیری شدیدی میان آنها و نیروهای اسرائیلی روی داد.

پس از این درگیری و تایید کشته شدن نابلسی، نیروهای اسرائیلی مقادیر زیادی مواد منفجره و سایر سلاح‌ها را پیدا کردند.

وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطینی کشته شدن نابلسی را تایید کرده و «گردان‌های شهدای الاقصی» و «کتائب نابلس» نیز از درگیری مسلحانه با نظامیان اسرائیلی در نابلس خبر داده‌اند.

این درگیری تنها سی ساعت پس از برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و سازمان جهاد اسلامی رخ داد.

گردان‌های شهدای‌الاقصی شامگاه یکشنبه با صدور بیانیه‌ای گفتند برای اولین بار با موفقیت به تل‌آویو با موشک دوربرد به تازگی توسعه‌یافته خود حمله کرده است.

یائیر لاپید نخست وزیر اسرائیل شامگاه دوشنبه در یک کنفرانس خبری هشدار داد که هر کسی بخواهد به شهروندان اسرائیل آسیب برساند، بهای آن را خواهد داد.

بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل، نیز در جریان این کنفرانس خبری گفت که اگر لازم باشد، اسرائیل به عملیات پیش‌دستانه برای دفاع از امنیت خود، از تهران تا خان یونس ادامه خواهد داد.

در جریان جنگ سه روزه بین اسرائیل و جهاد اسلامی دستکم ۴۶ فلسطینی کشته شدند.

پوشش ویژه
خبر ورزشی
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید