جهاد اسلامی پیشنهاد مصر برای آتش‌بس را رد کرد؛ ادامه حملات اسرائیل و پرتاب ۲۰۰ راکت از غزه

۱۴۰۱/۵/۱۵

همزمان با ادامه درگیری، در غزه جهاد اسلامی پیشنهاد مصر برای آتش بس موقت با اسرائیل را رد کرد. حملات اسرائیل به مواضع حماس ادامه دارد و همچنین رسانه‌های این کشور از پرتاب بیش از ۲۰۰ راکت از غزه به شهرهای این کشور از اغاز درگیری‌ها خبر دادند.

شبکه ۱۳ اسرائیل از پیشنهاد مصر برای آتش‌بس موقت میان اسرائیل و جهاد اسلامی خبر داد اما ساعاتی بعد مقام‌های جهاد اسلامی اعلام کردند که حملات علیه اسرائیل ادامه خواهد یافت.

ارتش اسرائیل نیز از ادامه حملات به مواضع حماس در غزه از جمله دو مکان ذخیره‌سازی و چهار پست دیده بانی خبر داد.

ارتش اسرائیل پیش از این نیز اعلام کرده بود که شب گذشته، ۳۰ حمله هوایی به ۴۰ هدف از جمله حداقل شش کارگاه ساخت سلاح، دو مکان ذخیره سلاح، شش پست دیده‌بانی و پنج موقعیت پرتاب موشک انجام شده است.

ارتش اسرائیل برآورد کرد که در این حملات ۱۰ نیروی نظامی جهاد اسلامی و دو یا سه فلسطینی غیرنظامی کشته شده‌اند.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرده که در حمله‌های اسرائیل، ۱۵ نفر از جمله یک دختر پنج ساله کشته شده و ۱۲۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در مقابل پرتاب موشک و راکت از غزه به شهرهای اسرائیل ادامه دارد و گروه جهاد اسلامی از پرتاب بیش از ۶۰ موشک به تل آویو و شهرهای اطراف آن خبر داده است.

رسانه‌های اسرائیل نیز از پرتاب بیش از ۲۰۰ راکت به شهرهای این کشور از ظهر روز جمعه خبر می‌دهند.

به گفته مقام‌های درمانی اسرائیل، دست‌کم پنج نفر به بیمارستان منتقل شدند که چهار نفر آنها در هنگام فرار به پناهگاه زمین خورده و یک نفر دیگر نیز دچار حمله اضطرابی شده بود.

همزمان با درگیری نظامی اسرائیل و جهاد اسلامی، زیاد نخاله، دبیرکل جهاد اسلامی، که در ایران به سر می‌برد با فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده نیروی قدس سپاه دیدار کرد.

اسماعلی قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در این دیدار با تایید هدایت عملیات‌ها از تهران علیه اسرائیل فت که «حداقل روزانه ۱۵ عملیات» علیه مواضع اسرائیل انجام می‌شود و ضریب امنیتی این کشور «در حال افول است».

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در دیدار با رهبر گروه جهاد اسلامی گفت که همه ظرفیت‌های جهادی ضد اسرائیلی در یک صف واحد در صحنه حاضرند و جمهوری اسلامی «در این راه تا انتها» همراه خواهد بود.

یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، جهاد اسلامی فلسطین را نیروی نیابتی جمهوری اسلامی خوانده که قصد دارد اسرائیل را نابود کند.

عصر جمعه جت‌های جنگنده ارتش اسرائیل در عملیاتی به نام «سپیده دم» به اهداف گروه جهاد اسلامی در غزه حمله کردند. در این حملات تیسیر الجعبری، فرمانده شاخه نظامی شمال این گروه، کشته شده است.

جهان‌نما
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید