هجوم یک گروه شیعی به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن

۱۴۰۱/۵/۱۳

در پی هجوم یک گروه شیعی به ساختمان سفارت جمهوری آذربایجان در لندن و برافراشتن پرچم «لبیک یا حسین»، پلیس منطقه کنزینگتون و چلسی لندن اعلام کرد که هشت مرد را در این ارتباط بازداشت کرده است.

در تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گروهی ۲۰ تا ۳۰ نفره با پرچم‌های «یا حسین» مقابل ساختمان سفارت جمهوری آذربایجان در لندن تجمع کردند و در جریان این تجمع، چند نفر با استفاده از نردبان، وارد بالکن سفارت شدند و روی پنجره‌های سفارت نیز شعارهای لبیک یا حسین نوشتند و پرچم جمهوری آذربایجان را به پایین انداختند.

پلیس منطقه کنزینگتون و چلسی لندن ساعتی پس از تجمع اعلام کرد که هشت مرد شرکت کننده در هجوم به سفارت جمهوری آذربایجان را بازداشت کرده است و دیگر اعضای این گروه ۲۰ تا ۳۰ نفره نیز محل را ترک کرده‌اند.

در همین حال سخنگوی یک گروه به نام «اتحاد خدام المهدی» اعلام کرد که تجمع و ورود به سفارت جمهوری آذربایجان در لندن در واکنش به «آزار و اذیت مقام‌های آذربایجانی علیه یک زن در باکو به خاطر نوشتن شعار یا حسین بر دیوار خانه‌اش» بوده است.

در روزهای گذشته در یکی از روستاهای نزدیک باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، زنی بر دیوارهای خانه‌اش شعار «لبیک یا حسین» نوشته بود که گفته می‌شود پلیس محلی از او خواسته این شعارها را پاک کند و ویدیوهای منتشر شده از دیوارهای این خانه بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده بود.

نگاه روز
چند چند
یکی از ما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید