ستاره بسکتبال زنان آمریکا به ۹ سال زندان در روسیه محکوم شد

۱۴۰۱/۵/۱۳

بریتنی گرینر، ستاره ۳۱ ساله بسکتبال تیم فینیکس مرکوری که در فرودگاه مسکو در حالی که در راه بازگشت به روسیه برای بازی در خارج از فصل اتحادیه ملی بسکتبال زنان بود، دستگیر شد، توسط دادستان های روسیه متهم به قاچاق کمتر از یک گرم روغن شاهدانه در چمدانش شد.

ستاره بسکتبال زنان آمریکایی، که همراه با تیم آمریکا دو بار قهرمان المپیک شده، روز پنجشنبه به جرم قاچاق مواد مخدر به روسیه به ۹ سال زندان محکوم شد، در پرونده ای که نگرانی هایی را ایجاد کرده است که از او به عنوان مهره سیاسی در جنگ روسیه علیه اوکراین استفاده می شود.

این حکم شدید در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین و درگیری این کشور با آمریکا و اروپا صادر شده است. وزارت امور خارجه ایالات متحده معتقد است که گرینر به اشتباه بازداشت شده است. کاردار سفارت آمریکا در روسیه، الیزابت رود، گفت که این حکم "نقض عدالت" است و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده نیز این حکم طولانی را "غیرقابل قبول" خواند.

سی‌ان‌ان در گزارشی نوشته که آمریکا از روسیه خواسته دو تبعه‌اش بریتنی گرینر و پل ویلان تفنگدار سابق آمریکایی که به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت شده، را آزاد کند تا واشنگتن در مقابل ویکتور بوت را آزاد کند. ویکتور بوت افسر سابق ارتش شوروی است که به اتهام قاچاق اسلحه در ایالات متحده، به ۲۵ سال زندان محکوم شد.

خلاصه خبرها
کمبود تراشه
چشم‌انداز با سیما ثابت

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید