بولینگ و بیلیارد زنانه-مردانه می‌شود؛ تفکیک جنسیتی برای رفع پلمب اماکن ورزشی ایران‌مال

۱۴۰۱/۵/۶

علی جوادی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، با انتقاد از انتشار تصاویر مربوط به انجام یوگا به ایسنا گفت که اماکن ورزشی ایران‌مال تا زمان صدور مجوز و تعهد به اجرای قانون پلمب شده است. بر طبق این تصمیم دو سالن این مجموعه که مختص بیلیارد و بولینگ بوده، هم پلمب شده است.

روزنامه شرق روز گذشته در گزارشی نوشت: مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران خواسته مدیران دو مجموعه بولینگ و بیلیارد تعهد دهند که تمرینات این ورزش‌ها هم مردانه و زنانه شود و به صورت مختلط و خانوادگی فعالیتی در این دو عرصه در مجموعه مذکور صورت نپذیرد. جالب آنکه ظاهرا مسئولان بیلیارد چنین تعهدی داده و آنها رفع پلمب شده‌اند؛ ولی بولینگ هنوز چنین موضوعی را نپذیرفته و پلمب مانده است.

به نظر می‌رسد سیاست‌های موجود در این عرصه برگرفته از همان نگاه تفکیک جنسیتی است که رفته‌رفته بر فضای ورزش کشور حاکم می‌شود؛ کاری که در دوومیدانی رسانه‌ای شده حالا در بیلیارد صورت گرفته و قرار است در بولینگ هم پیاده شود. حال آنکه بولینگ در زمره یک ورزش خانوادگی است و مشخص نیست خانواده‌هایی که قرار است به صورت مشترک با هم به این ورزش به نسبت مفرح بپردازند، با تصمیم جدید چه کاری باید انجام دهند؟

نگاه روز
چند چند
یکی از ما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید