حزب کومله کردستان ایران دستگیری شماری از اعضای خود در آذربایجان غربی را تایید کرد

۱۴۰۱/۵/۳

حدود دو هفته پس از اعلام نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی، حزب کومله کردستان ایران تایید کرد یک تیم پیشمرگه‌هایش در استان آذربایجان غربی دستگیر شده‌اند.

حزب کومله کردستان ایران در اطلاعیه‌ای که روز یکشنبه دوم مرداد منتشر شد بدون اشاره به جزییات و تعداد افراد بازداشت‌شده، اعلام کرد که این تیم «در روزهای گذشته و در جریان یک فعالیت سیاسی-تشکیلاتی» در آذربایجان غربی دستگیر شده‌اند.

این حزب با تاکید بر اینکه نیروهایش «بنا به دلایلی که همه زوایای آن تاکنون برای ما روشن نیست» توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شناسایی و بازداشت شدند، وعده داد در روزهای آینده اطلاعات بیشتری منتشر کند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ۲۲ تیرماه با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری یک گروه ۱۰ نفره در شمال‌ غرب کشور خبر داد و از آنها با عنوان «شبکه‌ تروریستی وابسته به اشرار تجزیه‌طلب» یاد کرد.

وزارت اطلاعات با تقدیر از قرارگاه حمزه سپاه پاسداران گفته بود این افراد از طریق مناطق مرزی آذربایجان غربی در حال ورود به کشور بودند؛ برخی رسانه‌ها نیز گزارش دادند که آنها در بخش صومای برادوست ارومیه دستگیر شده‌اند.

سازمان حقوق بشری با اشاره به خشونت‌های اعمال شده علیه زندانیان سیاسی کرد به ویژه پیشمرگه‌های احزاب در زندان‌های جمهوری اسلامی، از احتمال شکنجه‌ و فشار روانی بر بازداشت شدگان اظهار نگرانی کرده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
حرف آخر با پوریا زراعتی
مستند کوتاه - پیمان ژنو

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید