وزارت اطلاعات ایران از بازداشت شبکه‌ای از عوامل موساد خبر داد

۱۴۰۱/۵/۲

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اعلام کرد «شبکه‌ای از عوامل سازمان جاسوسی» اسرائیل را بازداشت کرده و افزود آنها از طریق یکی از کشورهای همسایه با «عوامل موساد» در ارتباط بوده و از اقلیم کردستان وارد ایران شده بودند.

طبق اعلام وزارت اطلاعات ایران، اعضای این شبکه با بهره‌گیری از «به‌روزترین تجهیزاتِ عملیاتی و ارتباطی و قوی‌ترین مواد انفجاری»، قصد انجام اقدامات خرابکارانه در برخی نقاط حساس و اهدافِ از پیش تعیین شده داشتند.

این بیانیه خاطرنشان کرد تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی درباره ارتباطات داخلی و خارجی این شبکه ادامه دارد.

خبر بازداشت این شبکه در ایران دو روز پس از آن منتشر می‌شود که ایران اینترنشنال درپی دستیابی به اطلاعات اختصاصی گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد یک مقام ارشد دیگر سپاه پاسداران به نام یدالله خدمتی، در ایران مورد بازجویی ماموران موساد قرار گرفته و در این بازجویی چند ساعته اطلاعاتی درباره انتقال سلاح به سوریه، عراق، لبنان و یمن داده است.

او در ویدیویی که از این بازجویی ضبط شده، از فعالیت‌هایش در ارسال سلاح به گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی ابراز پشیمانی کرده و از همکارانش خواسته دست به چنین اقدام‌هایی نزنند.

ایران اینترنشنال نهم اردیبهشت‌ماه نیز در گزارشی اختصاصی از ویدیوی بازجویی موساد از منصور رسولی، مرتبط یگان ۸۴۰ نیروی قدس، در داخل ایران خبر داد که او در آن به ماموریت خود برای انجام سه ترور در ترکیه، آلمان و فرانسه اذعان کرده بود.

روزنامه فایننشال تایمز هم در گزارشی با اشاره به ترس مقام‌های ایران از ادامه اقدام‌های اسرائیل در داخل خاک ایران به نقل از یک سیاستمدار اصلاح‌طلب در ایران نوشت به نظر می‌رسد اسرائیل برای انجام آزادانه عملیات خود یک سازمان گسترده در ایران ایجاد کرده است.

چشم‌انداز با سیما ثابت
اخبار
همسفر - فصل دوم

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید