اعتراض دوباره بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران با شعار «مرگ بر رئیسی» و «مرگ بر قالیباف»

۱۴۰۱/۴/۲۵

بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در شماری از شهرهای ایران در اعتراض به محقق نشدن مطالبات خود دوباره به خیابان‌ها آمدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان در اعتراض به پاسخ نگرفتن مطالباتشان، شعارهایی علیه مقام‌های جمهوری اسلامی سر دادند.

بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی روز شنبه ۲۵ تیر ماه در تهران و همچنین شهرهای دیگر کشور از جمله همدان، رشت، ‌کرمان،‌ اهواز، مشهد، ‌زنجان، ‌یزد، ‌دزفول، بابل، زنجان، شوش، شوشتر و کرج، تجمع اعتراضی خود را که در ماه‌های گذشته استمرار داشته است، برگزار کردند.

بازنشستگان برای اعتراض مقابل ساختمان‌های استانداری یا اداره‌های کل تأمین اجتماعی شهرستان‌ها رفتند و شعارهایی علیه مقام‌های جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم سر دادند.

از جمله شعارهایی که بازنشستگان معترض روز شنبه در شهرهای مختلف سر دادند، این شعارها بودند: «وعده وعید چه خوب بود، اما همش دروغ بود»، «ننگ ما ننگ ما، مخبر الدنگ ما»، «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز/ حقوق بازنشسته، زیر عباست امروز» بوده است.

ویدئوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهند شماری از بازنشستگان شعارهای «مرگ بر قالیباف» و «مرگ بر رئیسی» هم سر داده‌اند.

بازنشستگان به افزایش نیافتن حقوق و همچنین محقق نشدن مطالبات‌ خود در زمینه امتیازات صنفی اعتراض دارند.

در برخی شهرها از جمله تهران،‌ کرج و یزد گزارش‌هایی از حضور مأموران امنیتی، برخورد با معترضان و ایجاد جو امنیتی منتشر شده است.

کانال تلگرام شورای بازنشستگان ایران در همین زمینه نوشت: «امروز ۴۰ روز از اعتراض شدید بازنشستگان به تخلف دولت در افزایش حقوق سایر سطوح مزدی تامین اجتماعی می‌گذرد و آنان همچنان مصمم به احقاق حقوق پایمال‌شده خود هستند.»

شرکت‌کنندگان در این اعتراضات سراسری در شعارهای خود اعلام کردند که در صورت محقق نشدن خواسته‌هایشان به تجمعات ادامه خواهند داد.

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید