آمار جان باختگان کرونا در ایران پس از ۶۶ روز بار دیگر دو رقمی شد

۱۴۰۱/۴/۱۹

همزمان با افزایش دو و نیم برابری مبتلایان در تهران و تعدادی از دیگر استان‌های ایران، آمار رسمی جان باختگان کرونا در ایران پس از ۶۶ روز بار دیگر دو رقمی شد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر جان باختند و دو هزار و ۳۷۵ مبتلای جدید شناسایی شده و ۲۹۶ نفر از آنها بستری شدند.

در همین حال چهار شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۴۲ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۸۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

روز ۱۴ اردیبهشت تعداد جان باختگان کرونا یک رقمی شده بود و در این روز هفت نفر جان باختند.

وزارت بهداشت ایران ۱۲ خرداد اعلام کرده بود آمار فوت کرونا در این روز صفر بوده اما این وضعیت ثابت نماند.

در روزهای گذشته مقامات بهداشتی استان‌های ایران از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا خبر داده بودند و از جمله سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز شنبه از افزایش ۴/۵ برابری تعداد بستری بیماران مبتلا به کرونا نسبت به دهه اول تیر در این استان خبر داده بود.

در همین حال حبیب حی‌بر، معاون دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از افزایش بیش از دو برابری بستری مبتلایان به کرونا نسبت به روز گذشته خبر داد.

همچنین محمد پهلوان کاشی، رییس کمیته اطلاع‌رسانی کرونا در مشهد، گفت که تعداد مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی از ۱۰ روز گذشته تاکنون ۲/۵ برابر افزایش یافته است.

مشهد و ۱۱ شهر دیگر خراسان رضوی در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند.

در همین حال علی محمدیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، نسبت به احتمال اوج گیری دوباره شیوع کرونا در این استان هشدار داد.

علیرضا زالی، رییس ستاد مقابله با کرونا در تهران، نیز از افزایش دو و نیم برابری مراجعه کنندگان به مراکز درمانی خبر داد.

او روز شنبه از مراجعه چهار هزار نفر باعلائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی خبر داد و گفت که این عدد در دو هفته گذشته به هزار و ۵۰۰ نفر کاهش یافته بود.

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید