بایدن یک میلیون و پانصد هزار دلار به برنامه‌های حمایت از تراجنسیتی‌های زندانی اختصاص داد

۱۴۰۱/۴/۱۹

جو بایدن بودجه‌ای یک میلیون و پانصد هزار دلاری برای برنامه درسی ویژه تراجنسیتی‌های محبوس در زندان‌های فدرال آمریکا اختصاص داده است. این برنامه به آنها کمک می‌کند تا نگرانی‌های هویتی خود را در طول دوران زندان مدیریت کنند.

بر اساس گزارش‌ها، وزارت دادگستری آمریکا قرار است این بودجه را به یک شرکت مشاوره پرداخت کند تا با توسعه برنامه‌هایی آموزشی،‌ زندانیان تراجنسی را در جهت مدیریت اضطراب در طول دوران حبس و همینطور سلامت و امنیت جنسی آنها یاری کند.

در همین حال، این طرح از شرکت مشاوره می‌خواهد تا به آماده‌سازی برنامه‌ای بپردازد که روش‌های دسترسی به هورمونی درمانی برای تراجنسیتی‌ها را در دوران پس از آزادی از زندان نیز هموار سازد.

بر پایه برآورد وزارت دادگستری آمریکا در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۲۰۰ فرد تراجنسیتی در زندان‌های فدرال در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.

وزارت دادگستری، در پاسخ به خبرنگار سایت فری‌بیکن، خاطرنشان کرد که دولت آمریکا برای بازشناسی روش‌های صحیح مدیریتی در مراحل تأییدجنسیت زندانیان، و همینطور نیازهای درمانی آنها اهمیت خاصی قائل است.

در این میان، دولت آمریکا از شرکت مشاوره تحت قرارداد خواسته است تا برای تنظیم برنامه حمایتی و آموزشی خود، از تحقیقات سازمان‌های غیردولتی همچون «مرکز ملی برابری تراجنسیتی‌ها» نیز استفاده کند.

در طول سال‌های گذشته، مرکز ملی برابری تراجنسیتی‌ها، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را به دلیل سیاست‌های تبعیض‌آمیز آن دولت نسبت به مسائل و مشکلات تراجنسیتی‌ها در جامعه آمریکا، «دولت تبعیض» نامیده بود.

اخبار
خبر ورزشی
مستند کوتاه - پیمان ژنو

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید