یک مأمور شناسایی حزب‌الله لبنان در حمله پهپادی منتسب به اسرائیل کشته شد

۱۴۰۱/۴/۱۷

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد یک پهپاد اسرائیلی مردی را که برای حزب‌الله لبنان در زمینه رصد و شناسایی در شهر الحضر (هترا) در نزدیکی مرز در بلندی‌های جولان کار می‌کرد، هدف قرار گرفت و کشت.

این سازمان که به شبکه‌ای از منابع در سوریه دسترسی دارد و در لندن مستقر است، روز جمعه (۱۷ تیر) اعلام کرد این حمله شامگاه چهارشنبه انجام شده است.

بر اساس گزارش این سازمان، فرد کشته شده، اهل شهر حضر در شمال منطقه قنیطره سوریه بوده و در نزدیکی خانه خود، هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه خبر داد که اسرائیلی‌ها پیشتر اعلامیه‌هایی را در سراسر قنیطره منتشر کرده بودند و در آن به نیروهای رژیم سوریه و ساکنان این مناطق درباره هر گونه همکاری با حزب‌‌الله هشدار داده بودند.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل هم گزارش داد که نام این فرد، فرید مصطفی بوده و در زمینه مهیا کردن یک زیرساخت نظامی برای حزب‌الله با این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی همکاری می‌کرده است.

کانال ۱۲ اسرائیل ۱۲ تیر ماه نیز با اشاره به تلاش دوباره فرماندهان سپاه پاسداران برای انتقال سامانه ضدهوایی به سوریه، گزارش داد در حمله موشکی به غرب سوریه، محموله‌ای مهم هدف قرار گرفت که هفته پیش از آن از ایران آمده بود.

در سال‌های اخیر حملات متعددی به مواضع مرتبط با جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان در سوریه به اسرائیل نسبت داده شده اما اسرائیل به جز مواردی استثنایی، درباره این حملات سیاست «نه رد، نه تأیید»‌ را پیش گرفته است.

با این حال نفتالی بنت که به تازگی از نخست وزیری اسرائیل کنار رفت، گفته بود سیاست دولتش حمله به «سر هشت‌پا» (جمهوری اسلامی) به جای درگیر شدن با پاهای آن است.

امروز
بررسی بازارها
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید