تایید حضور تیم‌های امر به معروف در بیمارستان‌های مشهد برای بازرسی از پوشش پرسنل ودانشجویان

۱۴۰۱/۴/۱۶

دانشگاه علوم پزشکی مشهد از حضور تیم‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی در بیمارستان‌ها خبر داد و اعلام کرد: حضور تیم‌های امر به معروف بنابر نامه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی و برای بازرسی از نحوه پوشش پرسنل مراکز درمانی و دانشجویان است.

پیشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی از حضور تیم‌های امر به معروف در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، تذکر حجاب به پرسنل و کادر درمانی و تاکید بر جداسازی اتاق بیماران زن و مرد بستری در آی‌سی‌یو خبر داده بودند.

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون ارائه جزییات اقدامات تیم‌های ستاد امر به معروف در بیمارستان‌ها، تاکید کرد که حضور نیروهای این ستاد، تنها برای پایش و ارزیابی و بدون تذکر لسانی و برخورد خواهد بود و تمامی این افراد باید دارای معرفی‌نامه باشند و نباید خارج از چارچوب‌های اعلام شده عمل کنند.

این دانشگاه تاکید کرد که تیم‌های امر به معروف برای ارزیابی و بازرسی از نحوه پوشش پرسنل و دانشجویان در بیمارستان‌ها حضور دارند.

مشهد در چند سال گذشته نیز شاهد ممنوعیت برگزاری کنسرت و تفکیک جنسیتی در کافه بازی‌ها بوده است و از هفته سوم خردادماه نیز «قرارگاه ۲۱ تیر» در این شهر آغاز به کار کرد.

قرارگاهی که براساس اعلام ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، سطح حجاب مورد نظر آن زنان شامل ویژگی‌هایی در چادر و مقنعه، مانتو، شلوار، جوراب، کفش و رنگ لباس است و شرایطی برای حجاب مردان نیز تعیین کرده است.

دادسرای انقلاب مشهد نیز هفته گذشته در نامه‌ای به فرماندار این شهر خواستار جلوگیری از ورود زنان «فاقد حجاب شرعی» به مترو شده و از ماموران مترو خواست که حضور این افراد را برای برخورد به نیروی انتظامی اعلام کنند.

مهدی رضایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی، نیز از تشکیل ۱۰۸ تیم برای نظارت بر رعایت حجاب در مناطق مختلف مشهد خبر داد.

همزمان با خراسان رضوی در برخی دیگر از استان‌ها از جمله در خوزستان نیز قرارگاهی به نام «قرارگاه ۲۱ تیر» آغاز به کار کرده است.

بهمن شهریاری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان گفت که دستگاه‌ها و ادارات باید تا ۲۱ تیر در قالب شاخصه‌های عفاف و حجاب ابلاغی، برای حفظ زیست عفیفانه اصلاحیه‌هایی انجام دهند و تیم‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای رعایت این اصلاحیه‌ها، بازرسی‌هایی انجام می‌دهند.

شهریاری افزود: هر دستگاه، طبق قانون، باید شورای امر به معروف و نهی از منکر و یک دبیر امر به معروف و نهی از منکر و یک نماینده عفاف و حجاب داشته باشد.

خبر ورزشی
کمبود تراشه
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید