تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران و بازداشت تعدادی از تجمع‌کنندگان در مقابل وزارت کار

۱۴۰۱/۴/۱۱

بازنشستگان در شهرهای مختلف ایران بار دیگر در اعتراض به افزایش نیافتن حقوق خود بر اساس قانون تجمع کردند. گزارش‌ها حاکی از بازداشت تعدادی از تجمع‌کنندگان در تهران است.

بر اساس ویدئوهای منتشر شده، بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، ‌کرمان، ‌همدان، ‌خرم‌آباد، ‌آبادان، اصفهان، ‌ساری، زنجان، اهواز، شوش، ‌شوشتر، ‌دزفول، کرج و اراک، در اعتراض به افزایش نیافتن حقوق و مستمری‌هایشان و اجرا نشدن کامل قانون همسان‌سازی و تحقق نشدن دیگر مطالباتشان، تجمع کردند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، مأموران امنیتی در اطراف وزارت کار در تهران حضوری گسترده داشتند و مانع شکل گرفتن تجمع اعتراضی بازنشستگان شدند.

از سوی دیگر اتحادیه آزاد کارگران فایلی صوتی منتشر کرد که در آن یکی از بازنشستگان معترض می‌گوید نیروهای امنیتی بازنشستگان را بازداشت و سوار چند خودروی ون کرده‌اند.

«می‌میریم، ‌می‌جنگیم، ‌سازش نمی‌پذیریم»، ‌ «عزا عزاست امروز، ‌ روز عزاست امروز/ حقوق بازنشسته، ‌زیر عباست امروز» و «رئیسی دروغگو، ‌حاصل وعده‌هات کو؟» از جمله شعارهای بازنشستگان بود.

بازنشستگان از سال گذشته تا امروز بارها در اعتراض به محقق نشدن مطالباتشان در شهرهای مختلف ایران تظاهرات کردند. آنان در کنار دیگر شعارهای ضد حکومتی، شعار «مرگ بر رئیسی» هم سر دادند.

پس از حذف یارانه‌ها نیز اعتراضات ضد حکومتی در چند استان ایران برگزار شد که با خشونت عریان مأموران امنیتی سرکوب شدند.

یکی از ما
حرف آخر با پوریا زراعتی
کمبود تراشه

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید