ارتش اوکراین از عقب‌نشینی کامل نیروهای روسیه از جزیره مار در دریای سیاه خبر داد

۱۴۰۱/۴/۱۰

ارتش اوکراین از عقب‌نشینی کامل نیروهای روسیه از جزیره مار در دریای سیاه خبر داد، اما روسیه گفت برای نشان دادن حسن نیت از این جزیره خارج شده تا مسیر برای صادرات غلات اوکراین باز شود.

والری زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، اعلام کرد نیروهای روسیه توان مقاومت در برابر آتشبار توپخانه اوکراین را از دست داده و ناچار به عقب‌نشینی از این جزیره شدند.

زالوژنی تاثیر تجهیزات توپخانه‌ای هویتزر را در این موفقیت بسیار مهم ارزیابی کرد و از متحدان اوکراین برای ارائه این تجهیزات نظامی قدردانی کرد.

در همین حال، یکی از سخنگویان ارتش اوکراین اعلام کرد با وجود خروج نیروهای روسیه، ارتش اوکراین پیش از استقرار دوباره نیروهای خود در این جزیره باید بررسی‌های لازم را انجام دهد.

او خاطرنشان کرد که ممکن است نیروهای روسیه هنوز به طور کامل از این جزیره خارج نشده باشند.

از سوی دیگر، تصاویر ماهواره‌ای شرکت مکسار نشان می‌دهد، هیچ نیروی روسیه در این جزیره باقی نمانده است.

با این حال، سخنگوی ارتش روسیه گفت نیروهای این کشور پس از پایان موفق عملیات خود در جزیره مار، به نشانه حسن نیت از آن خارج شده‌اند تا مسیر برای صادرات غله اوکراین باز شود.

در مقابل، آندری یرماک، رییس دفتر ولودیمیر زلنسکی، این ادعای روسیه را کاملا کذب خواند و تاکید کرد که این نیروهای اوکراین بودند که روسیه را از این جزیره به بیرون راندند.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید