میدان گازی کورومور اقلیم کردستان عراق برای سومین بار در این هفته هدف حمله راکتی قرار گرفت

۱۴۰۱/۴/۴

میدان گازی کورومور، وابسته به شرکت نفتی اماراتی دانا گاز در سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق، برای سومین بار در چهار روز گذشته هدف حمله قرار گرفت.

طبق اعلام یگان ویژه ضد تروریسم اقلیم کردستان، در این حمله شش راکت به این میدان گازی شلیک شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته و از تلفات احتمالی اطلاعات رسمی منتشر نشده است.

پیشتر رویترز به نقل از منابع امنیتی آگاه گزارش داده بود که در این حمله به کسی آسیبی نرسیده است.

در پی افزایش حمله‌ها به این میدان گازی، یگان ویژه ضد تروریسم اقلیم کردستان به منظور حفاظت از آن وارد این منطقه در سلیمانیه شد.

روز جمعه نیز یک موشک کاتیوشا محل استقرار کارکنان این شرکت در سلیمانیه را هدف قرار داد که این حمله خسارات جانی در پی نداشت.

روز چهارشنبه نیز یک راکت به سوی کورومور پرتاب شد که به داخل این میدان گازی اصابت کرد اما خسارتی بر جای نگذاشت.

مسئولیت دو حمله قبلی را نیز هیچ گروهی به عهده نگرفت اما به نوشته رویترز، گروه‌های مسلحی که از سوی جمهوری اسلامی حمایت می‌شوند پیشتر مسئولیت حمله‌های مشابه را بر عهده گرفته‌اند.

در اردیبهشت‌ ماه امسال، در پی اصابت شش موشک شلیک شده از استان نینوا به پالایشگاه شرکت «کار گروه» و اطراف آن در شمال اربیل، شورای امنیت اقلیم کردستان عراق در اقدامی کم‌سابقه گروه عصائب اهل حق و تیپ ٣٠ حشدالشعبی، از شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی را تروریست خواند و آنها را مسئول این حملات معرفی کرد.

شرکت «کار گروه» که در حوزه نفت و گاز فعالیت می‌کند متعلق به کریم برزنجی، سرمایه‌دار کُرد است که پیشتر، در بامداد یک‌شنبه ۲۲ اسفند ماه، سپاه پاسداران با شلیک موشک بالستیک از داخل خاک ایران، ویلای او در اربیل را هدف قرار داد.

خلاصه خبرها
خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید