بمباران سه موضع در غزه پس از شلیک یک موشک به سمت اسرائیل

۱۴۰۱/۳/۲۸

گنبد آهنین اسرائیل موشک شلیک شده از غزه به سوی اسرائیل را رهگیری کرد. پس از شلیک این موشک، جنگنده‌های اسرائیلی مواضعی را در غزه بمباران کردند.

صبح روز شنبه ۲۸ خرداد یک موشک از غزه به سمت اسرائیل پرتاب شد که «گنبد آهنین» (سامانه دفاع موشکی اسرائیل)، آن را رهگیری کرد.

این پرتاب یک روز پس از کشته شدن سه فلسطینی مسلح در جریان یورش نیروهای اسرائیلی به اردوگاه جنین انجام شد.

در همین حال به گزارش رسانه‌ها، اسرائیل در حال بررسی این موضوع است که شلیک این موشک از سوی گروه جهاد اسلامی و در پاسخ به کشته شدن سه فلسطینی انجام شده است یا نه.

ساعاتی پس از این حمله موشکی، ارتش اسرائیل اعلام کرد هواپیماهای این کشور یک مرکز سلاح حماس در مرکز غزه و همچنین سه پست دیده‌بانی نزدیک به مرز را هدف قرار دادند.

دو ماه پیش نیز یک موشک از غزه به سمت اسرائیل پرتاب شد و مقام‌های اسرائیلی گفتند این موشک را با استفاده از سامانه گنبد آهنین رهگیری و منهدم کرده‌اند.

پس از آن اعلام شد که ارتش اسرائیل اهدافی را در غزه بمباران کرده است و کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل خبر داد مقام‌های اسرائیلی شخص یحیی السنوار، رهبر حماس در غزه را تهدید کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، مقام‌های اسرائیل همچنین به او پیام داده‌‌اند که حمله‌های هوایی علیه اسرائیل و حمایت السنوار از حمله‌های تروریستی در اسرائیل، این کشور را به سمت حمله نظامی علیه غزه پیش می‌برد.

سال گذشته نیز گروه شبه‌نظامی حماس موشک‌هایی را به سمت اسرائیل پرتاب کرد که اسرائیل در واکنش به این حملات، غزه را بمباران کرد.

جنگ سال گذشته میان حماس و اسرائیل ۱۱ روز طول کشید.

تازه‌ترین خبرها

امروز
بررسی بازارها
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید