چادرهای صحرایی برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

۱۴۰۱/۳/۲۷

برخی از هوادارانی که برای جام جهانی فوتبال به دوحه سفر می‌کنند، می‌توانند در چادرهای صحرایی اقامت کنند. قطر در حال برنامه‌ریزی برای برپایی حدود ۱۰۰۰ چادر صحرایی برای هواداران فوتبال است.

این چادرها مجموعه‌ای از کابین‌های پیش‌ساخته و سازه‌های چادرمانند (دهکده‌های هوادار) در حومه دوحه است که به‌ عنوان گزینه‌ای مقرون‌ به صرفه در نظر گرفته شده و برخی در حال حاضر با حدود ۲۰۰ دلار در هر شب تبلیغ می‌شود. این چادرها ابتدایی‌ترین امکانات از جمله دسترسی به آب و ژنراتورهای برق را خواهند داشت.

انتظار می رود بیش از یک میلیون هوادار در طول این رویداد به این کشور کوچک بروند. هزاران اتاق در بسیاری از هتل های مجلل برای مسئولان و بازیکنان فیفا در نظر گرفته شده است. برای برآورده کردن تقاضای مورد انتظار، قطر همچنین دو کشتی تفریحی لوکس اجاره کرده و صاحب خانه‌ها را تشویق کرده که املاک خود را به بازدیدکنندگان اجاره دهند.

پیش‌بینی شده این دوره از جام‌جهانی، گران‌ترین جام‌جهانی برای مسافران خواهد بود. بر اساس محاسبات، هزینه اقامت برای ۳ بازی مرحله گروهی، با افزایشی هزار دلاری نسبت به جام‌جهانی روسیه ،حدود ۲۷۷۰ یورو خواهد بود و در صورتی که فردی بخواهد تا پایان رقابت‌ها در قطر بماند، احتمالا باید بیش از ۶۵۰۰ یورو هزینه کند.

تاریخ شفاهی
اخبار
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید