یک مال‌باخته دوج‌کوین خواستار محکومیت ایلان ماسک به پرداخت ۲۵۸ میلیارد دلار غرامت شد

۱۴۰۱/۳/۲۷

کیت جانسون، یک سرمایه‌گذار آمریکایی که می‌گوید با خریدن ارز دیجیتالی دوج‌کوین سرمایه خود را از دست داده، از ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، به دلیل تبلیغ این ارز دیجتالی شکایت و درخواست ۲۵۸ میلیارد دلار غرامت کرد.

در این شکایت که روز پنج‌شنبه در دادگاه نیویورک به ثبت رسید، جانسون خود را یک «شهروند آمریکایی» معرفی کرد که «از سوی یک طرح هرمی در مورد دوج‌کوین، به وسیله متهمان فریب خورده است.»

او این شکایت خود را به نمایندگی از همه سرمایه‌گذارانی دانست که از سال ۲۰۱۹ با خرید دوج‌کوین متحمل ضرر شده‌اند.

این سرمایه‌گذار آمریکایی تخمین زده از زمانی که ایلان ماسک در سال ۲۰۱۹ شروع به تبلیغ این ارز دیجیتالی کرد، افرادی که روی این ارز سرمایه‌گذاری کردند، حدود ۸۶ میلیارد دلار ضرر کرده‌اند.

او خواهان بازپرداخت این مبلغ و خسارت دوبرابری آن است.

دوج‌کوین که در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد، در بستر دو پدیده به وجود آمد: یکی ظهور رمزارزهای جدید که با موفقیت بیت‌کوین چند برابر شدند و دیگری مونتاژ عکس یک سگ روی یک رمزارز که در اینترنت بسیار محبوب شد.

دوج‌کوین در بیشتر دوران حیات خود زیر یک سنت ارزش داشته است. با تمجیدهای چندین باره ایلان ماسک در توییتر از این ارز دیجیتالی، ارزش آن در ماه می ۲۰۲۱ به بیش از ۷۰ سنت افزایش یافت اما پس از آن که ماسک در یک برنامه طنز این رمزارز را یک ارز «تقلبی» نامید، ارزش آن دوباره افت کرد؛ به حدی که ارزش هر دوج‌کوین در روز پنج‌شنبه به شش سنت رسید.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده شکایت سرمایه‌گذارانی که احساس می‌کنند با وعده‌های ارزهای مجازی فریب خورده‌اند در حال حاضر در آمریکا رو به افزایش است اما هیچ تضمینی برای نتیجه‌ گرفتن از این شکایت‌ها نیست.

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید