تحقیق پلیس اسرائیل درباره مداخله نیروهایش در مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله

۱۴۰۱/۳/۲۷

در حالی که پلیس اسرائیل از به پایان رسیدن تحقیقات خود درباره مداخله نیروهایش در مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعاقله خبر داده، درگیری‌ها میان نیروهای اسرائیلی و شبه‌نظامیان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن ادامه دارد. در تازه‌ترین درگیری، سه فلسطینی کشته شدند.

پلیس اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نتایج تحقیقات درباره رفتار پلیس در مراسم تشییع جنازه ابوعاقله به فرماندهی پلیس اسرائیل ارائه شده است.

بیانیه پلیس اما توضیحی درباره جزییات این تحقیق ارائه نکرد.

فرمانده پلیس اسرائیل گفت: «پلیس با دستور من برای ارزیابی اقدام نیروهای خود در میدان و به منظور نتیجه‌گیری و بهبود پیشرفت عملیاتی در این نوع رویدادها، تحقیق کرده است.»

او اضافه کرد: «ما نمی‌توانیم نسبت به این تصاویر خشن بی‌تفاوت باشیم و باید بررسی کنیم تا رویدادهای حساس از این جنس، به صورت خشن از سوی اغتشاشگران مختل نشود.»

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که هزاران فلسطینی در مراسم تشییع جنازه ابوعاقله که روز چهاردهم ماه می، یک ماه پیش برگزار شده بود، شرکت کردند.

شیرین ابوعاقله، خبرنگار الجزیره، زمانی که مشغول پوشش خبری عملیات نیروهای اسرائیلی علیه گروه‌های مسلح فلسطینی در جنین، در کرانه باختری رود اردن بود کشته شد.

درگیری میان نیروهای پلیس و این گروه‌ها اما همچنان ادامه دارد و وزارت بهداشت فلسطین گزارش داد روز جمعه سه فلسطینی در جنین به ضرب گلوله نیروهای ارتش اسرائیل کشته و هشت فلسطینی دیگر مجروح شدند.

به گفته ارتش اسرائیل، فلسطینی‌های داخل خودرو به سوی سربازان تیراندازی کردند که در پاسخ، سربازان به سوی آنها تیراندازی کردند و آنها را کشتند.

همچنین گزارش شد که دو قبضه اسلحه ام-۱۶، یک قبضه سلاح کارلو، فشنگ و یک جلیقه جنگی در اتوموبیل مورد اشاره کشف شد.

به گفته ارتش اسرائیل، این حادثه در جریان عملیات یافتن سلاح‌ در دو مرکز این شهر رخ داد و علاوه بر این ماجرا، درگیری دیگری در یکی از مراکز نیز رخ داد که فلسطینی‌ها مواد منفجره پرتاب کردند و به سوی سربازان تیراندازی کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید