پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا: قاسم سلیمانی می‌خواست پانصد آمریکایی را بکشد

۱۴۰۱/۳/۲۷

مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا، گفت قاسم سلیمانی در حال نقشه کشیدن برای کشتن پانصد آمریکایی دیگر بود، اما دولت ترامپ جلوی این توطئه را گرفت.

مایک پمپئو در مصاحبه با العربیه با اشاره به پنهان‌کاری جمهوری اسلامی درباره برنامه هسته‌ای خود تاکید کرد که بیشتر مفاد برجام در حال حاضر منقضی شده‌اند و تلاش دولت بایدن برای احیای آن را «تاسف‌آور» خواند.

پمپئو مقام‌های جمهوری اسلامی را «شیاطین مذهب‌سالاری‌» خواند که مصمم به نابودی اسرائیل و آمریکا هستند و گفت: «نباید با جمهوری اسلامی مذاکره کنیم تا در ازای وعده زودگذر برای کاهش سرعت غنی‌سازی‌شان چقدر پول به آنها بدهیم.»

وزیر خارجه پیشین آمریکا قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در محکومیت ایران و لزوم پایبندی به تعهدات «ان‌پی‌تی» را ضروری خواند و گفت جمهوری اسلامی برای مدتی طولانی در حال نقض این پیمان بوده است.

او درباره رای منفی روسیه و چین به این قطعنامه گفت: «عدم امضای این قطعنامه از سوی روسیه و چین به وضوح بیانگر مسیر تسلیحاتی برنامه اتمی ایران است.»

پمپئو با دفاع از سیاست‌های دولت ترامپ خاطرنشان کرد:«خیلی‌ها می‌گفتند اگر از برجام خارج شوید جنگ می‌شود، می‌گفتند اگر ایالات متحده سفارتش در تل‌اویو را به اورشلیم ببرد جنگ می‌شود؛ عین همین را درباره سلیمانی می‌گفتند، ولی ما هر سه کار را کردیم و جنگ نشد.»

پربیننده‌ترین‌ها

ناتو؛ انتخاب سخت
تیتر اول
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید