آمریکا از گزارش سازمان ملل درباره سرکوب اعتراضات در ایران حمایت کرد

۱۴۰۱/۳/۲۷

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، از تلاش‌های کارشناسان سازمان ملل در معطوف کردن توجه‌ها به ادامه سرکوب جامعه مدنی و اعتراضات مردمی در ایران اعلام حمایت کرد.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، روز جمعه در یک گزارش رسمی درباره وضعیت نقض حقوق بشر در ایران، از روند افزایشی اعدام‌ها در این کشور از ابتدای سال گذشته میلادی تا کنون ابراز نگرانی و اعلام کرد طیف وسیعی از اعدام‌ها برخلاف استاندارهای دادرسی عادلانه و غیرشفاف بوده است.

در هفته جاری، ۱۱کارشناس و گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل از جمله جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، از برخوردهای خشونت‌آمیز و بازداشت فعالان صنفی معلمان و سرکوب اعتراضات اخیر در ایران عمیقا ابراز نگرانی و از تأیید حکم انحلال جمعیت امام علی انتقاد و ابراز تأسف کردند.

در بیانیه گزارشگران و کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل تأکید شده است اولین پاسخ مقام‌های جمهوری اسلامی به اعتراضات مردمی، «سرکوب خشونت‌آمیز» است.

همزمان با ادامه اعتراضات در ایران، مجلس شورای اسلامی در حال بررسی لایحه اصلاح قانون «به‌ کارگیری سلاح توسط نیرو‌های مسلح در موارد ضروری» است تا به احتمال فراوان با ساده‌تر کردن شرایط استفاده از اسلحه از سوی نیروهای مسلح، به نیروهای امنیتی و لباس شخصی هم اجازه تیراندازی به منظور سرکوب اعتراضات بدهد و به این موضوع، لباس قانون بپوشاند.

مرور مطبوعات
خبر ورزشی
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید