هشدار اسرائیل به شهروندانش: تا زمان حضور تیم‌های تروریستی جمهوری اسلامی به ترکیه سفر نکنید

۱۴۰۱/۳/۲۶

اسرائیل بار دیگر از شهروندان خود خواست تا زمانی که هسته‌ها و تیم‌های تروریستی جمهوری اسلامی در ترکیه حضور دارند، به این کشور سفر نکنند.

اسرائیل و ترکیه طی دو هفته گذشته اعلام کردند که تعدادی از توطئه‌ تیم‌های تروریستی ایران در ترکیه شامل طرح‌هایی برای تیراندازی و آدم‌ربایی که هدف آن گردشگران اسرائیلی بودند خنثی شده است.

با این حال شبکه کان اسرائیل روز چهارشنبه گزارش داد که سرویس‌های امنیتی اسرائیل معتقدند هسته‌های تروریستی ایران هنوز در ترکیه حضور دارند و نیروهای امنیتی اسرائیل و ترکیه برای خنثی کردن هرگونه حمله احتمالی از سوی این گروه تلاش می‌کنند.

پیشتر یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، چهار روز پیش با تاکید بر اینکه شهروندان و گردشگران اسرائیلی در ترکیه در معرض خطر فوری و جدی قرار دارند، گفت: از شهروندان اسرائیل می‌خواهیم که به استانبول سفر نکنند و اگر امکان دارد به ترکیه نروند و اگر در ترکیه هستند، فورا بازگردید.

دولت اسرائیل نیز به شهروندانش هشدار داد که عوامل جمهوری اسلامی آماده ربودن یا کشتن اسرائیلی‌هایی هستند که به ترکیه سفر می‌کنند و جمهوری اسلامی به دنبال انتقام کشته شدن اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران است که اسرائیل را مسئول مرگ آن‌ها می‌داند.

از سوی دیگر شورای امنیت ملی اسرائیل نیز دوشنبه گذشته سطح هشدار خود را برای استانبول به سطح چهار، به معنی بالاترین تهدید برای شهروندان اسرائیلی، افزایش داد.

پیش از این دولت اسرائیل چنین سطحی از هشدار درباره امنیت شهروندان و گردشگران اسرائیلی را برای چهار کشور عراق، یمن، افغانستان و ایران تعیین کرده بود.

رسانه‌های اسرائیل اوایل هفته جاری از خنثی شدن عملیات اعضای نیروی قدس سپاه پاسداران علیه گردشگران اسرائیلی در ترکیه خبر دادند و گفتند که اعضای یک هسته تروریستی در هتل چند شهروند اسرائیلی کمین کرده بودند اما نقشه آنها خنثی شد.

این گروه از گردشگران اسرائیلی و تعدادی دیگر شهروندان اسرائیل در چند روز گذشته از ترکیه خارج شده‌اند.

در همین حال، آنکارا نیز با ارسال «پیام صریح و قاطعی» به جمهوری اسلامی اعلام کرد که اجازه نخواهد داد ایران از خاک ترکیه برای انجام یا سازماندهی اقدامات تروریستی علیه سایر کشورها از جمله گردشگران اسرائیلی استفاده کند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید