تلاش هکرهای وابسته به ایران برای دسترسی به ایمیل و اطلاعات مقامات سابق اسرائیل و آمریکا

۱۴۰۱/۳/۲۵

رسانه‌های اسرائیل به نقل از یک شرکت سایبری خبر دادند هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی، قصد دسترسی به ایمیل‌ها و اطلاعات مقامات عالی‌رتبه از جمله تزیپی لیونی، وزیر امور خارجه سابق، یک سرلشگر سابق و یک سفیر پیشین آمریکا در اسرائیل را داشتند.

شرکت «پژوهش چک پوینت» بدون ذکر نام اعلام کرد که مدیر اجرایی ارشد صنایع دفاعی اسرائیل و رییس پیشین یک مرکز پژوهش معروف خاورمیانه نیز در فهرست این حملات قرار داشته‌اند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، هکرها یک ژنرال ارشد پیشین و از سران یک اندیشکده مهم اسرائیل را برای برگزاری نشستی به خارج دعوت کرده‌اند و او مشخصات گذرنامه خود را برای آنان ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، هکرها برای فریب این افراد از طیف وسیعی از ایمیل‌های جعلی اشخاص معتبر استفاده کرده‌اند.

این حملات از سوی گروهی ایرانی به نام «فسفورها» انجام شده که تاریخچه‌ای طولانی در انجام عملیات سایبری علیه اسرائیل دارد.

پیش از این نیز رسانه‌های اسرائیل چندین بار از تلاش‌های مأموران جمهوری اسلامی برای کسب اطلاعات از نظامیان سابق و دانشگاهیان این کشور با استفاده از حساب‌های جعلی در شبکه‌های مجازی یا با جعل هویت افراد دیگر خبر داده‌اند.

ماه‌های گذشته نیز گزارش‌هایی از تلاش مأموران جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان برای فریب شهروندان اسرائیل با استفاده از حساب‌های کاربری جعلی با نام زنان منتشر شده است.

همچنین سازمان امنیت داخلی اسرائیل، شین‌بت، در دی ماه سال گذشته خبر داد یک مأمور اطلاعاتی جمهوری اسلامی به نام رامبد نامدار را شناسایی کرده که از طریق برقراری تماس با زنان اسرائیلی در شبکه‌های اجتماعی، به آنها برای جاسوسی پول داده.

چهار زن و یک مرد اسرائیلی در این پرونده دستگیر شده‌اند.

هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی در آستانه روز قدس امسال چند ایستگاه رادیویی این کشور را هدف حمله قرار دادند. در پی این حمله، عبارت «هک شده» جایگزین لوگوها و آیتم‌های پخش مستقیم پنج ایستگاه رادیویی شد و صدای آژیر پخش کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
پنجره
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید