پلیس آرژانتین هتل محل اقامت خدمه هواپیمای توقیف شده در بوینس‌آیرس را مورد بازرسی قرار داد

۱۴۰۱/۳/۲۴

سایت آرژانتینی اینفوب گزارش داد پلیس فدرال این کشور شامگاه دوشنبه وارد هتل محل اقامت سرنشینان هواپیمای باری توقیفی که پنج خدمه ایرانی دارد شده و اتاق و وسایل آنها را بازرسی کرده‌ است.

طبق این گزارش، پلیس کامپیوتر، گوشی و برخی مدارک این افراد را ضبط کرده‌ است.

از سوی دیگر، آسوشیتدپرس گزارش داد که هنوز نشانه‌ای از صدور احتمالی حکم بازداشت برای هیچ‌یک از ۱۷ خدمه هواپیما که پنج نفر آنها ایرانی هستند، وجود ندارد.

پیشتر آنیبال فرناندز، وزیر امنیت آرژانتین، درباره پنج خدمه ایرانی هواپیمای توقیف شده در این کشور گفت یکی از آنان، غلامرضا قاسمی، از بستگان احمد وحیدی، وزیر کشور ایران است. وحیدی پیشتر به عنوان فرمانده وقت نیروی قدس در بمب‌گذاری آمیا نقش داشته و حکم جلب بین‌المللی او صادر شده است.

فرناندز روز دوشنبه به شبکه تی‌ان گفت که نام غلامرضا قاسمی با نام یکی از اعضای سپاه پاسداران و همچنین مدیر یک شرکت مرتبط با نیروی قدس مطابقت دارد.

او افزود: «تعداد خدمه این پرواز که نام آنها گزارش و ثبت شده بود کمتر از سرنشینان این هواپیما بوده است و تعداد فعلی نیز رقمی غیرمعمول برای یک هواپیمای باری است.»

وزیر امنیت آرژانتین گفت: «تمامی خدمه هواپیمای توقیف شده در یک هتل اسکان یافتند، شهروندان ونزوئلایی آزادند که هر وقت خواستند بروند اما اتباع ایرانی فقط حق تردد در بوئنوس‌آیرس را دارند.»

وزارت امنیت آرژانتین روز شنبه از توقیف این بویینگ ۷۴۷ تحت تحریم آمریکا در یک فرودگاه شهر بوئنوس‌آیرس خبر داده بود. طبق گزارش‌ها، این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان و در اجاره ونزوئلا بوده است.

با این حال، شرکت هواپیمایی ماهان روز یک‌شنبه ارتباط خود را با این هواپیمای توقیف شده در آرژانتین رد کرد.

از سوی دیگر، رسانه اسرائیل هیوم اسامی و شماره‌های پاسپورت خدمه‌های ایرانی این هواپیما را که متهم به عضویت در نیروی قدس سپاه پاسداران هستند، منتشر کرد. طبق این گزارش، محمد خسروی عراق، غلامرضا قاسمی، مهدی موسلی، سعید ولی زاده و ابوالباسط محمدی نام‌های این پنج خدمه ایرانی است.

طبق گزارش‌ وب‌سایت خبری لاپنزا دلارا، این پرواز از مکزیک آمده بود و برخی خدمه آن با نیروی قدس سپاه پاسداران مرتبط هستند.

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
بررسی بازارها
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید