گسترش موج اعتصاب بازاریان در ایران، همزمان با تشدید اعتراضات بازنشستگان در شهرهای مختلف

۱۴۰۱/۳/۲۳

یک روز پس از اعتراض بازاریان در مناطقی از تهران و همچنین شهر اراک، کسبه شهر کازرون در استان فارس و همچنین کسبه خیابان لاله‌زار تهران به این اعتراضات پیوستند. همزمان اعتراضات بازنشستگان به شهرهای مختلف گسترش یافت.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده، گروهی از کسبه در منطقه لاله‌زار تهران روز دوشنبه ۲۳ خرداد با بستن مغازه‌ها به خیابان آمده و از سایر کسبه خواستند مغازه‌های خود را ببندند.

همچنین ویدیو‌های و گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد گروهی از بازاریان در کازرون در استان فارس روز دوشنبه با بستن مغازه‌های خود دست به اعتصاب زدند و در محوطه بازار این شهر تجمع کردند.

تصاویر منتشر شده از کازرون حاکی است که ماموران امنیتی برای ممانعت از بروز اعتصاب در بازار این شهر، بازاریان را دعوت به بازگشت به کار می‌کنند.

یکی از دلایل اعتصاب افزایش مالیات عنوان شده است اما این اعتصاب‌ها در زنجیره اعتراض‌های عمومی در ایران طی هفته‌های گذشته به وقوع پیوسته و همراه با شعارهایی علیه کلیت حکومت بوده است.

روز یکشنبه بازاریان در اراک و کسبه سه‌راه امین‌حضور تهران اعتصاب و تجمع کردند و فراخوان‌هایی هم در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که از بازاریان در شهرهای مختلف خواسته شده بود به اعتصاب بپیوندند.

تداوم اعتراضات بازنشستگان در شهرهای مختلف

همزمان با اعتصاب بازاریان در روز دوشنبه، بازنشستگان در شهر دورود در استان لرستان با برگزاری تجمع اعتراضی شعار «‌رئیسی حیا کن مملکتو رها کن» و «‌مرگ بر رئیسی» سر دادند.

در اهواز نیز گروهی از بازنشستگان در اعتراض به پایین بودن مستمری‌ها مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

در بندرعباس هم گروهی از بازنشستگان معترض با تجمع مقابل استانداری هرمزگان شعارهایی از جمله «‌بی‌شرف دروغگو حاصل وعده‌هات کو» سردادند.

روز یکشنبه تجمع بازنشستگان به صورت سراسری در ایران برگزار شد و ماموران امنیتی با حمله با گاز اشک‌اور، شوکر و باتوم به تجمع آنها حمله کردند.

در تجمع بازنشستگان در اصفهان شعارهایی جدید از جمله «‌فتنه ۵۷ عامل فقر ملت» شنیده شد و بازنشستگان در کرج هم شعار «‌نه لبنان نه غزه ستم‌دیده‌ همین‌جاست» سردادند.

موج تازه اعتراض‌ها در ایران در آزادسازی قیمت‌ها بروز پیدا کردند و پس از فرو ریزی ساختمان متروپل آبادان ادامه پیدا کرد.

اکنون به نظر می‌رسد با پیوستن بازاریان به تجمع و اعتصاب‌ها، فاز تازه‌ای از نارضایتی عمومی در ایران کلید خورده است.

مرور مطبوعات
خبر ورزشی
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید