موج اعتراض‌ها به بازار رسید؛ اعتصاب در اراک و تجمع خیابانی کسبه در تهران

۱۴۰۱/۳/۲۲

پس از اعتراض در بازار امین حضور تهران، کسبه بازار اراک و بخش‌های دیگر این شهر مغازه‌ها را بسته و تجمع کردند. گزارش‌ها حاکی از حمله ماموران امنیتی به تجمع امین حضور و همچنین تجمع بازنشستگان در شهرهای اصفهان شیراز و تهران است.

گزارش‌ها و ویدیو‌های رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد گروهی از کسبه بازار اراک هم‌زمان با تجمع بازنشسته‌ها دست به اعتصاب زده‌اند. ویدیو‌ها حاکی است مردم با حضور در بازار شعار «‌بازاری با غیرت حمایت حمایت» سرمی‌دهند.

ویدیوهایی نیز از مغازه‌های بسته دیگر کسبه در بخش‌های دیگر شهر منتشر شده است.

همزمان جمعی از کسبه منطقه سه‌راه امین حضور و چهارراه جمهوری تهران در اعتراض به افزایش بی‌ضابطه مالیات بخش خصوصی، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

بنا بر گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، ماموران امنیتی برای متفرق کردن کسبه معترض در سه‌راه امین‌حضور، علاوه بر حمله به معترضان، شیشه برخی مغازه‌ها را شکسته و پلاک خودروها را کنده‌اند.

در همین حال فیلم هایی منتشر شده که معترضان در واکنش به حمله نیروهای امنیتی شعارهای «بی شرف، بی شرف» و «نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم» سر دادند.

در روزهای گذشته نیز ماموران برخی از اجناس مغازه‌های این کسبه را به عنوان جنس خارجی قاچاق توقیف کرده و با خود برده‌اند.

صبح روز یکشنبه همچنین جمعی از شهروندان تهرانی مقابل اداره برق تهرانپارس تجمع کردند. شرکت‌کنندگان در این تجمع شعارهایی از جمله «آب، برق، زندگی، حق مسلم ماست»، «‌ایران قانون نداره ما دنبال قانونیم» و «‌مرگ بر این دولت مردم‌فریب» سردادند.

در همین‌حال، بازنشستگان در ادامه تجمع‌های سراسری خود برای اعتراض به وضع معیشتی و کم بودن مستمری‌ها شعارهایی علیه حکومت و شخص ابراهیم رئیسی سر دادند.

گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال حاکی از حمله ماموران امنیتی به تجمع بازنشستگان در اصفهان است و طبق ویدیو‌ها ماموران با شوکر برقی به برخی از معترضان حمله کرده‌اند.

بازنشستگان اصفهان در تجمع خود شعارهایی از جمله «‌فتنه ۵۷ باعث فقر ملت»، «‌ملت گدایی می‌کند، آقا خدایی می‌کند»، «‌سفارت روسیه لانه جاسوسیه» و «‌مرگ بر روسیه» سردادند.

بازنشستگان در تجمع شیراز نیز شعارهایی از جمله «‌رضا شاه روحت شاد» سردادند.

در همین حال یک ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد ماموران امنیتی در شیراز بازنشستگانی را که قصد تجمع مقابل دفتر امام جمعه در این شهر داشتند به صورت گروهی بازداشت کرده‌اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران خبر داد نیروهای امنیتی به تجمع بازنشستگان در مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران حمله و تعدادی را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش ماموران با باتوم بازنشستگان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و همچنین از تجمع گروه دیگری از بازنشستگان در مقابل مجلس جلوگیری کردند.

روز شنبه نیز جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در ادامه اعتراضات به محقق نشدن مطالباتشان، در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به افزایش نیافتن حقوقشان متناسب با میزان تورم، تجمع کرده بودند.

پس از حذف یارانه‌ها نیز اعتراضات ضد حکومتی در چند استان ایران برگزار و از سوی مأموران امنیتی سرکوب شد.

پربیننده‌ترین‌ها

قصه مردم
اخبار ۲۳
اخبار ۲۳

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید