دلار با عبور از ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان به بالاترین قیمت تاریخ خود در ایران رسید

۱۴۰۱/۳/۲۱

قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد فروش ارز در تهران با ثبت رقم ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان، به بالاترین قیمت تاریخی خود رسید. خبرگزاری مهر هم قیمت سکه طرح جدید را ۱۵ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان اعلام کرد.

قیمت دلار صبح روز شنبه ۲۱ خرداد به ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. وب‌سایت بن‌بست که در زمینه رصد قیمت‌های ارز در بازار آزاد ایران فعالیت می‌کند، قیمت این ارز را در عصر شنبه ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد.

در همین حال به گزارش خبرگزاری مهر، قیمت سکه طرح جدید به ۱۵ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان افزایش یافت.

سایت تجارت نیوز نیز نوشت در چند روز اخیر طلافروشان به‌دلیل نوسانات قیمتی و ناهماهنگی در قیمت‌ها، از فروش طلا و سکه امتناع می‌کنند.

برخی رسانه‌ها پیش‌بینی کرده بودند پس از صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قیمت دلار در ایران افزایش یابد.

در همین حال روزنامه دنیای اقتصاد نوشت «در معاملات پشت خطی (تلفنی) دیروز تب قیمت دلار بالا رفت.»

رسانه‌های داخلی پیشتر نوشته بودند چالش‌های جدید در راه احیای برجام و گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره افزایش چند برابری میزان اورانیوم غنی شده در ایران، بر بازار دلار و سکه تأثیرگذار است.

از نیمه دوم اردیبهشت‌ ماه و هم‌زمان با اجرای طرح دولت ابراهیم رئیسی برای حذف ارز ترجیحی، افزایش قیمت دلار شتاب بیشتری گرفت و از محدوده ۲۸ هزار تومان تا ۳۱هزار تومان رشد کرد.

همزمان با افزایش قیمت دلار، برخورد امنیتی با فعالان این بازار نیز در هفته‌های اخیر شتاب و شدت بیشتری گرفته است.

افزایش قیمت دلار در ایران در حالی است که وزارت نفت دولت ابراهیم رئیسی به تازگی اعلام کرده وصول درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی، گاز طبیعی، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی، در فروردین‌ و اردیبهشت‌ بیش از ۶۰ درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
۱۹۷۹، سال انقلاب اسلام‌گرایان
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید