به‌رغم تکذیب سپاه،‌ گزارش‌ها حاکی از برگزاری مراسم نظامی برای فرد کشته‌شده در قم است

۱۴۰۱/۳/۱۷

با وجود این‌که سپاه پاسداران استان قم ارتباط فردی که در این شهر به ضرب گلوله کشته شده را با سپاه تکذیب کرد، اما گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال حاکی از برگزاری یک مراسم تشییع نظامی برای این فرد است.

روابط‌ عمومی سپاه «علی‌ابن‌ابی‌طالب» استان قم روز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه با انتشار بیانیه‌ای اخبار منتشرشده مبنی بر سپاهی بودن فرد کشته‌شده در روزهای اخیر در قم را «خبر جعلی» خواند.

با این حال، بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، مراسمی که برای فرد کشته‌شده برگزار شد، مراسم معمول نبوده و مقام‌های سپاه پاسداران در آن حضور داشتند.

همچنین در این مراسم موزیک نظامی از سوی سپاه پخش شده و برخی از «شهید امنیت» بودن فرد کشته‌شده سخن ‌گفتند.

در بیانیه‌ای که سپاه منتشر کرده، اشاره شده است: «فیلم منتشرشده در فضای مجازی مربوط به ماجرای درگیری مسلحانه چند روز قبل مامورین فرماندهی انتظامی استان با قاچاقچیان متواری مواد مخدر بوده که در این درگیری، راننده یک خودروی عبوری مورد اصابت گلوله قاچاقچیان قرار گرفته و در اثر شدت جراحات وارده، جان باخت.»

این اطلاعیه در واکنش به گزارش‌های منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی مبنی بر عضویت این فرد با سپاه پاسداران بوده است.

پیش از این، معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان قم از یک «درگیری مسلحانه» با یک متهم در روز چهارشنبه ۱۱ خرداد در قم خبر داده و گفته بود: «در این درگیری، راننده ۲۴ ساله یک دستگاه خودروی کوئیک عبوری مجروح و به بیمارستان منتقل و در اثر شدت جراحات وارده فوت کرد.»

اما این اظهارات و بیانیه سپاه در حالی است که بر اساس صدایی که در فیلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی شنیده می‌شود، هیچ ماموری در اطراف خودروی فرد کشته‌شده پس از حادثه حضور نداشته و مردم از دقایقی قبل از آن منتظر رسیدن ماموران هستند.

در این فیلم گفته می‌شود که فرد ضارب پس از تیراندازی از محل حادثه فرار کرد.

گزارش‌ها درباره سپاهی بودن فرد کشته‌شده در قم در حالی است که در روزهای اخیر گزارش‌هایی هم درباره مرگ مشکوک کامران ملاپور، از متخصصان هسته‌ای جمهوری اسلامی، ایوب انتظاری، مهندس صنایع هوافضا و علی اسماعیل‌زاده، سرهنگ پاسدار عضو نیروی قدس سپاه پاسداران در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است.

قبل از آن، حسن صیادخدایی، از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران، در تهران به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

رسانه‌های اسرائیلی، از جمله کانال ۱۳، پس از انتشار خبر کشته شدن این عضو سپاه پاسداران از او به عنوان فردی که در رشته حملات تروریستی علیه اسرائیلی‌ها در سراسر جهان نقش داشت یاد کردند.

هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته؛ اما نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد: «هرکس به تروریست‌ها کمک مالی کند یا آنان را مسلح یا اعزام کند، متحمل هزینه سنگینی خواهد شد.»

تازه‌ترین خبرها

چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید