چند فرد و نهاد مرتبط با سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا و عربستان سعودی

۱۴۰۱/۳/۱۶

مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم، شامل آمریکا، عربستان سعودی و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، ۱۳ فرد و سه نهاد مرتبط با سپاه پاسداران و دیگر گروه‌های تروریستی را به فهرست تامین‌کنندگان تروریسم افزودند.

دولت‌های عضو این مرکز، از جمله وزارت خزانه‌داری آمریکا و ریاست امنیت عربستان سعودی، شامگاه دوشنبه اسامی و جزییات ۱۳ فرد و سه نهاد اضافه شده به فهرست گروه‌های تروریستی را اعلام کردند.

در این فهرست دو تبعه ایران به نام‌های «مقداد امینی» و «مرتضی مینای هاشمی» به چشم می‌خورد و هر دو مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران معرفی شده‌اند.

۱۱ فرد دیگری که نام آنها در این فهرست ذکر شده اتباع لبنان، سوریه، افغانستان و نیجریه هستند و در ارتباط با نیروی قدس سپاه پاسداران، حزب‌الله لبنان، داعش یا بوکوحرام معرفی شده‌اند.

در بین سه نهادی که نام آنها در این فهرست آمده نیز «گروهان‌های اشتر» و «گروهان‌های مختار» مستقر در ایران، مرتبط با سپاه قدس و فعال در بحرین معرفی شده‌اند.

وزارت کشور بحرین نیز شامگاه دوشنبه تاکید کرد این دو نهاد در ایران مستقر هستند و با اقدامات تروریستی خود امنیت بحرین را نشانه رفته و شماری از شهروندان این کشور را کشته‌اند.

فهرست جدید همزمان با پنجمین سالگرد تاسیس مرکز مبارزه با تامین‌کنندگان مالی تروریسم منتشر شده است.

این مرکز که هفت کشور آمریکا، عربستان سعودی، بحرین، کویت، عمان، قطر و امارات متحده عربی عضو آن هستند پنج سال پیش با هدف مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم تاسیس شد.

پربیننده‌ترین‌ها

ناتو؛ انتخاب سخت
تیتر اول
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید