برگزاری تجمع در واشینگتن و تورنتو در همبستگی با معترضان ایران

۱۴۰۱/۳/۱۶

به دنبال دعوت آرش سبحانی، موسیقیدان، گروهی از ایرانیان در همبستگی با اعتراضات مردمی اخیر عصر یکشنبه به وقت محلی در برابر سفارت سابق ایران در واشینگتن دی‌سی تجمع کردند. برخی ایرانیان در تورنتوی کانادا نیز در همبستگی با مردم آبادان و حمایت از اعتراضات اخیر ایران گرد هم آمدند.

در این گردهمایی که برای هم‌صدایی با معترضان داخل ایران برگزار می‌شد، آرش سبحانی به اجرای برنامه موسیقی پرداخت و همچنین در همراهی تجمع‌کنندگان شعر «همراه شو عزیز، تنها نمان به درد» را خواند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع همچنین شاخه گل‌هایی در محل یادبود قربانیان اعتراضات در ایران و در زیر تصاویری از جمله مربوط به نوید افکاری قرار دادند.

آرش سبحانی پس از این مراسم ضمن قدردانی از کسانی که برای حمایت از اعتراض‌های مردم داخل ایران «به سفارت سابق و آینده ایران در واشنگتن» آمدند، خبر داد که برنامه‌های مشابهی برای شهرهای دیگر در حال تدارک است.

او یک روز پیشتر در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال از همه هنرمندان خواسته بود در وضعیت فعلی مردم ایران را تنها نگذارند و با هنر خود پژواک صدای معترضان جان به لب رسیده باشند.

آرش سبحانی همچنین با اشاره به پیام شاهزاده رضا پهلوی، از همه هنرمندان و ایرانیان ساکن خارج از کشور خواسته بود تا برنامه‌هایی مشابه برگزار کنند.

شاهزاده رضا پهلوی روز شنبه در سخنانی خطاب به مردم ایران از جمله خواسته بود که در بیرون از ایران تجمعات و برنامه‌هایی در همبستگی با معترضان داخل کشور برپا شود.

روز یکشنبه همچنین حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن جان‌باختگان خانواده‌های هواپیمای اوکراینی، در تجمع گروهی از ایرانی‌ها در تورنتو برای همبستگی و هم‌دردی با مردم آبادان گفت: «‌ایران را عمامه‌ به‌سرهای جنایتکار و پاسداران خون‌ریز اداره می‌کنند.»

اسماعیلیون در این تجمع افزود: «آبادان، با اینکه از اندوه می‌لرزیم اما پر از خشم‌ایم، دست‌مان از تو کوتاه است اما دلمان با توست، راهمان از تو دور است اما نمی‌گذاریم حقیقت را پایمال کنند.»

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
۱۹۷۹، سال انقلاب اسلام‌گرایان
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید