حمله مسلحانه در تهران؛ اظهارات مقام‌ها درباره هویت و تعداد مأموران مجروح شده متناقض است

۱۴۰۱/۳/۷

رسانه‌ها و مقام‌های جمهوری اسلامی از مجروح شدن چند مأمور نیروی انتظامی بر اثر شلیک گلوله از سوی یک نفر در خیابان طالقانی تهران خبر دادند اما درباره تعداد مجروحان و هویت مأموران، سخنان متناقضی بیان شده است.

در حالی که جام جم آنلاین از تیراندازی به جانشین رییس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران در خیابان طالقانی خبر داده، فرمانده نیروی انتظامی تهران اعلام کرد که ضارب تحت تعقیب بوده و به همین دلیل به مأموران شلیک کرده است.

مراد مرادی، معاون فرهنگی پلیس تهران، گفت که در پی تجمع تعدادی از افراد مقابل ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، شخصی با سلاح کمری اقدام به تیراندازی به سمت مأموران و شهروندان کرد که دو مأمور مجروح شدند.

او توضیحی درباره ارتباط این تجمع و شلیک به مأموران نیروی انتظامی نداد.

ساعاتی بعد علی صالحی، دادستان تهران، تعداد مأموران مجروح شده را چهار نفر ذکر کرد.

سایت جام جم آنلاین یکی از این افراد را جانشین رییس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران معرفی کرده است و مقام‌های نیروی انتظامی این خبر را تکذیب یا تایید نکرده‌اند.

از سوی دیگر خبرگزاری برنا از زخمی شدن یک عابر در پی این تیراندازی خبر داد.

حسین رحیمی، رییس پلیس تهران نیز گفت که ضارب بازداشت شده است.

به گفته رحیمی، فرد ضارب باغدار است و روز جمعه نیز به دلیل اختلاف ملکی در یکی از روستاهای شهرستان شهریار، چهار نفر را کشته، دو نفر را زخمی کرده و فراری بوده است.

بر اساس این گزارش، این فرد صبح شنبه در حوالی خیابان طالقانی و فلسطین از سوی مأموران شناسایی شده است. او به محض دیدن آنان، با سلاح کمری به سمتشان و به شهروندان شلیک کرده و در این حادثه دو مأمور مجروح شده‌اند.

صبح روز شنبه همچنین خدابخش پکیرشاهی، معاون سیاسی-اجتماعی فرماندار دلگان در استان سیستان و بلوچستان، خبر داد که سروان عباس راه‌انجام، از مأموران نیروی انتظامی، در شلیک افراد مسلح به خودروی او در جاده دلگان به ایرانشهر کشته شده و همسرش نیز مجروح شده است.

او مهاجمان را «اشرار» خواند اما توضیح بیشتری درباره هویت آنان نداد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید