رونمایی از پایگاه پهپادی ارتش یک روز پس از انتشار گزارش‌ حمله پهپادی اسرائیل به پارچین

۱۴۰۱/۳/۷

یک روز پس از انتشار گزارش‌ها درباره حمله پهپادی اسرائیل به یک مرکز وزارت دفاع جمهوری اسلامی در پارچین، رسانه‌های حکومتی خبر از رونمایی ارتش از یک پایگاه پهپادی زیرزمینی خود در «درون کوه‌های زاگرس» دادند. این سایت با نام پایگاه ۳۱۳، با حضور ريیس ستاد کل نیروهای مسلح رونمایی شد.

ارتش جمهوری اسلامی اعلام کرد در این پایگاه ۱۰۰ پهپاد نگهداری می‌شوند و صداوسیمای جمهوری اسلامی نیز گزارشی از این پایگاه منتشر کرد.

بر اساس این گزارش و به گفته مقام‌های نظامی، در این پایگاه پهپاد‌های کمان ۲۲، کمان ۱۲، ابابیل ۵، مهاجر ۶، فطرس و کرار، مجهز به انواع مهمات، بمب‌ها و موشک‌های رهگیر و هوا به سطح استقرار یافته‌اند.

ارتش ایران همچنین پهپاد‌های انهدامی آرش و ضد رادار امید و انواع پهپاد‌های رزمی با بمب بالدار بالابان، موشک‌های شفق، قائم و الماس را از جمله پهپادهای خود ذکر کرد.

عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش، گفت که ارتش ارتقای قابلیت پهپاد‌های موجود و تجهیز آنها به انواع موشک‌ها و بمب‌ها با برد‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است.

محمدحسین باقری، رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز اعلام کرد تعداد زیادی پایگاه پهپادی مشابه این پایگاه در کشور وجود دارد.

رونمایی از این پایگاه پس از انتشار گزارش‌ها درباره حمله اسرائیل به یک مرکز وزارت دفاع در پارچین و همچنین توقیف دو کشتی یونانی از سوی جمهوری اسلامی در تلافی توقیف یک کشتی روسی حامل نفت ایران در یونان انجام شده است.

نیویورک تایمز به نقل از سه منبع ایرانی و یک مقام آمریکایی گزارش داده بود حمله شامگاه چهارشنبه چهارم خرداد به یکی از مراکز وزارت دفاع در پارچین با کوادکوپترهای انفجاری و از داخل ایران انجام شده است.

در همین حال در بهمن ماه سال گذشته به یک پایگاه پهپادهای ایرانی در ماهیدشت کرمانشاه حمله شد و روزنامه هاآرتص اعلام کرد که این حمله توسط اسرائیل انجام و صدها پهپاد ایرانی از انواع مختلف نابود شده‌اند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
امروز
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید