وزارت دفاع جمهوری اسلامی وقوع حادثه در پارچین را تأیید کرد؛ «یک نفر فوت و یک نفر مجروح شد»

۱۴۰۱/۳/۵

وزارت دفاع جمهوری اسلامی بدون اشاره به جزییات، وقوع حادثه در یکی از مراکز این وزارت‌خانه در پارچین را تأیید و اعلام کرد در جریان این حادثه «مهندس احسان قدبیگی» فوت کرده و یک نفر دیگر مجروح شده است.

در این اطلاعیه اعلام شده است تحقیقات درباره علت این سانحه در دست بررسی است.

وزارت دفاع جمهوری اسلامی توضیحی درباره این مرکز نداده و آن را یکی از مراکز تحقیقاتی وابسته به خود معرفی کرده است.

شامگاه چهارشنبه چهارم خرداد، رسانه‌های ایران از بروز «حادثه صنعتی» در یکی از کارخانجات منطقه پارچین، وابسته به صنایع دفاعی جمهوری اسلامی خبر دادند.

منطقه پارچین محل استقرار صنایع نظامی است و اهمیت آن به دلیل وجود سوله تأسیسات نظامی و محل نگهداری ذخایر موشکی و همچنین برخی از تأسیسات هسته‌ای است.

ششم تیر ماه ۹۹ نیز انفجاری در منطقه پارچین و خجیر رخ داد.

داوود عبدی، سخنگوی وزارت دفاع جمهوری اسلامی دلیل این اتفاق را انفجار ناشی از «نشت گاز» در خواند و گفت این حادثه تلفاتی نداشته و حریق ناشی از انفجار به سرعت اطفا شده است.

اظهارات او از دید بسیاری از تحلیل‌گران، تلاش برای کم‌اهمیت جلوه دادن این انفجار تعبیر شد.

در همین حال تصاویر ماهواره‌ای که به سفارش ایران اینترنشنال تهیه شده بود نشان می‌داد این انفجار آثاری به وسعت نیم‌ کیلومتر بر جای گذاشته است.

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای، نشانه‌های حاصل از آتش‌سوزی در محدوده وسیعی از تپه‌هایی دیده می‌شد که در مجاورت تأسیسات صنعتی-نظامی پارچین قرار دارند.

حادثه تازه در منطقه پارچین، چهار روز پس از کشته شدن حسن صیاد خدایی، سرهنگ سپاه پاسداران رخ داد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، مقام‌های اسرائیلی به آمریکا اطلاع داده‌اند که اسرائیل این فرمانده ارشد سپاه پاسداران را کشته است.


پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
اخبار
تاریخ شفاهی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید