اخراج بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ پناهجو از ترکیه در سال جاری میلادی

۱۴۰۱/۳/۳

بر اساس آمار وزارت کشور ترکیه، این کشور از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۲۸ هزار و ۵۸۱ پناهجو را از خاک خود اخراج کرده است. این در حالی است که روند اخراج دیگر پناهجویان نیز همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه، از سال ۲۰۱۶ تاکنون حدود ۲.۶ میلیون پناهجو از ورود به ترکیه منع شده‌اند. در سال جاری میلادی از ورود بیش از ۱۵۳ هزار پناهجو به خاک ترکیه جلوگیری شده است.

همچنین با شدت گرفتن تدابیر ترکیه علیه پناهجویان، این کشور از آغاز سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۷۵ هزار و ۵۰۰ پناهجو را به عنوان «مهاجر غیرقانونی» بازداشت کرده است.

بر اساس این گزارش، ترکیه همچنان روند اخراج نزدیک به ۱۹ هزار پناهجوی دیگر از ۹۴ ملیت را پیگیری می‌کند.

این کشور در سال‌های اخیر پروژه ساخت دیوار در مرزهایش با ایران و سوریه را برای جلوگیری از ورود پناهجویان پیش برده است.

اکثریت پناهجویانی که به ترکیه پناه می‌برند از جنگ، درگیری و سرکوب‌های خشونت‌بار حکومتی در کشورهای خود فرار می‌کنند و قصد دارند از ترکیه به کشور دیگری پناهنده شوند.

دولت ترکیه اما از موضوع پناهجویان به عنوان ابزار فشار بر دولت‌های دیگر، به ویژه در چانه‌زنی‌های خود با اتحادیه اروپا و گرفتن منابع مالی بیشتر از این اتحادیه استفاده می‌کند.

در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی درباره حمله به پناهجویان در ترکیه از جمله حمله‌های یک گروه نژاد‌پرست موسوم به «اخوت آتامان» منتشر شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

تیتر اول
قدرت کلمات
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید