شمار قربانیان طوفان شدید در کانادا به دست‌کم ۸ نفر رسید

۱۴۰۱/۳/۱

مقامات کانادا گفتند در پی طوفان شدیدی که روز شنبه دو استان پرجمعیت این کشور را در نوردید، عملیات گسترده نیروهای امدادی و خدمه شرکت‌های برق برای بازگرداندن برق به نیم میلیون نفر ادامه دارد و تعداد قربانیان این طوفان‌ نیز به دست‌کم هشت نفر رسیده است.

به گفته مقامات کانادا بیشتر قربانیان این حادثه بر اثر شکستن درخت‌ها در جریان طوفان روز شنبه در دو استان انتاریو و کبک جان خود را از دست دادند.

شرکت‌های خدمات برق کانادا در این باره گفتند که سرعت وزش باد در جریان طوفان روز شنبه به ۱۳۲ کیلومتر در ساعت رسید و باعث سقوط درختان و تیرهای برق و واژگونی بسیاری از دکل‌های فلزی انتقال برق شد.

شرکت‌های خدمات برق کانادا تمام روز یکشنبه تلاش کردند تا برق به خانه نیم میلیون کانادایی بازگردد، با این حال مقام‌های شرکت‌های برق در دو استان انتاریو و کبک گفتند که بازگشت برق همه مشترکانی که در اثر طوفان با خاموشی مواجه شده‌اند ممکن است چندین روز زمان ببرد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، نیز گفت که دولت فدرال آماده کمک به آسیب‌دیدگان است. ترودو روز یکشنبه در توییتی نوشت: «ما به همه آسیب‌دیدگان فکر می‌کنیم و از نیروهایی در حال تلاش برای بازگرداندن برق هستند تشکر می‌کنیم.»

طوفانی که ظهر شنبه در دو استان پرجمعیت کانادا رخ داد بیش از دو ساعت ادامه داشت و علاوه بر کشته شدن ۸ نفر، سقوط درختان و تیرهای برق، خسارت‌هایی به تاسیسات شهرها و منازل و خودروهای شهروندان در دو استان انتاریو و کبک وارد کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
۱۹۷۹، سال انقلاب اسلام‌گرایان
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید