بانک جهانی ۳۰ میلیارد دلار بودجه جدید به طرح‌های تامین غذا در سراسر جهان اختصاص داد

۱۴۰۱/۲/۲۹

بانک جهانی اعلام کرد با توجه به تشدید بحران جهانی غذا در نتیجه جنگ اوکراین، ۳۰ میلیارد دلار به طرح‌های تامین غذا در سراسر جهان اختصاص خواهد داد.

بانک جهانی اعلام کرد با توجه به کاهش شدید صادرات غلات روسیه و اوکراین، قصد دارد ۱۲ میلیارد دلار از این بودجه را به پروژه‌های جدید تامین غذا و ۱۸ میلیارد دلار را به پروژه‌های کنونی غذا در نقاط مختلف جهان اختصاص دهد.

دیوید مالپاس، رییس بانک جهانی، در بیانیه‌ای اعلام کرد افزایش قیمت محصولات غذایی بیشترین فشار را بر اقشار فقیر و آسیب‌پذیر وارد کرده و بسیار مهم است که کشورهای جهان در واکنش به پیامدهای حمله روسیه به اوکراین، سطح تولید غلات خود را افزایش دهند.

طبق اعلام بانک جهانی، بیشتر منابع این سازمان به کشورهای آفریقا، خاورمیانه، شرق اروپا و جنوب و مرکز آسیا اختصاص پیدا کرده که در طی این بحران با بیشترین کمبود مواد غذایی مواجه شده‌اند.

در همین حال، وزارت خارجه آمریکا نیز با هدف بررسی راه‌های مقابله به بحران غذایی به وجود آمده در پی حمله روسیه به اوکراین نشست جهانی امنیت غذایی را با حضور وزاری کشورهای مختلف جهان میزبانی کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در این نشست با اشاره به پیش‌بینی بانک جهانی مبنی بر اینکه جنگ اوکراین ممکن است امسال ۴۰ میلیون نفر را در بحران گرسنگی و فقر شدید قرار دهد گفت تصمیم روسیه برای جنگ همه عوامل بحران جهانی غذا را تشدید کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید