گروگان‌گیری در سازمان املاک بنیاد مستضعفان ایلام؛ شمار کشته‌شدگان به پنج نفر افزایش یافت

۱۴۰۱/۲/۲۸

در حالی که پس از گروگان‌گیری در سازمان املاک بنیاد مستضعفان ایلام، اعلام شد فرد گروگان‌گیر «کارمند اخراج‌شده سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام» بوده، رئیس این سازمان ساعاتی بعد گفت «عامل گروگان‌گیری» نیرویی بوده که در این سازمان کار می‌کرده و از کار معلق نشده بوده.

با جان باختن یکی از مجروحان حادثه گروگان‌گیری در ایلام، شمار کشته‌شدگان این رویداد به پنج نفر رسید.

در تازه‌ترین واکنش‌ها و اظهارنظرها درباره ماجرای گروگان‌گیری در ایلام، عمران علی‌محمدی، رئیس کل دادگستری استان گفت عامل این گروگانگیری «دو قبضه نارنجک و سلاح گرم» به همراه داشته است.

علی‌محمدی گفت: «این فرد یک نارنجک را داخل محوطه اداره اموال بنیاد مستضعفان پرتاب کرده است که این انفجار منجر به فوت سه نفر از کارمندان در محل حادثه و یک نفر در بیمارستان شده است.»

ساعاتی پس از پایان ماجرای گروگان‌گیری در سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان گفت «عامل گروگان‌گیری» نیرویی بوده که در این سازمان کار می‌کرده و از کار معلق نشده بوده.

محمد پیرعلی به خبرگزاری ایرنا گفت: «بر خلاف گمانه‌زنی‌های برخی رسانه‌ها، این فرد از کار اخراج نشده بود بلکه مشغول به کار بوده و حتی حقوق اردیبهشت ماه خود را هم دریافت کرده است.»

پیرعلی این فرد را کارمند نگهبانی اداره اموال و املاک ایلام معرفی کرد که امروز «با اقدام به گروگانگیری همکاران خود به دلایل شخصی»، نهایتا خودکشی کرد.

پیش از این و بر اساس اظهارات مقامات فرماندهی انتظامی ایلام، اعلام شد که یک کارمند «اخراج‌ شده» سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در این شهر صبح روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت پس از «گروگان‌ گرفتن» چند نفر از همکاران سابق خود، سه نفر را کشت و خودکشی کرد.

فرزاد یاسمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت که در این حادثه همچنین پنج نفر زخمی شدند که حال برخی از آنان وخیم است.

خبرگزاری مهر پس از وقوع این حادثه خبر داد مجروحان این گروگان‌گیری به اتاق عمل منتقل شده‌اند.

خبرگزاری فارس در خبر مربوط به همین واقعه نوشت این فرد پس از مشاجره لفظی با کارکنان اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان، «با برداشتن اسلحه از داخل خودروی شخصی‌اش اقدام به گروگان‌گیری و سپس تیراندازی به سمت کارکنان این اداره» کرد.

در سال‌های گذشته برخی کارمندان اخراج شده از ادارات مختلف اقدام به گروگان‌گیری کرده‌اند.

از جمله ۱۳ شهریور سال ۹۲ یک کارمند اخراج شده شرکت واحد در ساختمان مرکزی این شرکت اقدام به گروگان‌گیری کرد اما در نهایت گروگان‌ها را آزاد کرد. پس از آن مقامات اعلام کردند این فرد به علت خوابیدن در سر کار اخراج شده ‌است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید