شرکت برق: وزش باد شدید، برق بیش از ۴۰ درصد منازل گنبد کاووس را قطع کرد

۱۴۰۱/۲/۲۶

شرکت توزیع برق اعلام کرد که در پی وزش باد شدید و آسیب وارد شده به شبکه، برق بیش از ۴۰ درصد خانه‌ها و واحدهای مسکونی شهر گنبد کاووس از دوشنبه شب قطع شده است.

محمدعلی عربگلو، مدیر امور توزیع شرکت برق گنبد کاووس، در همین ارتباط گفت که در اثر وزش باد شدید با سرعت بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت باعث قطع ۲۰ فیدر از ۵۴ فیدر اصلی شهر گنبد کاووس شده است.

مدیر امور توزیع شرکت برق گنبد کاووس افزود که به دنبال وزش باد شدید بیش از ۴۰ درصد منازل این شهر به ویژه خانه‌ها و واحدهای مسکونی بخش داشلی‌برون در خاموشی فرو رفته است.

عربگلو خاطرنشان کرد که گنبد کاووس سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط برق دارد که همه این شبکه تحت تاثیر وزش باد شدیدی قرار گرفت که دوشنبه شب با سرعت بیش از ۹۰ کیلومتر بر ساعت این شهر را درنوردید.

مدیر امور توزیع شرکت برق گنبد کاووس از مردم این شهر خواست خونسردی خود را حفظ کنند تا پس از فروکش کردن وزش باد شدید، پیمانکاران شرکت برق برای رفع خطرهای احتمالی اقدام کنند و در مرحله بعد نیز روشنایی به خانه مردم باز می‌گردد.

به گفته این مقام شرکت توزیع برق گنبدکاووس، در حال حاضر امکان اعلام میزان خسارت وارد شده به شبکه برق این شهر وجود ندارد و با بهبود شرایط جوی، تیم‌های ارزیاب برآوردی از خسارت‌ها انجام خواهند داد.

در همین حال مهدی دهرویه، فرماندار گنبد کاووس، با تایید قطع برق در مناطق گسترده‌ای از گنبد کاووس، گفت که یک جوان ۲۰ ساله نیز بر اثر سقوط تابلو در میدان بار گنبد از ناحیه سر و گردن دچار مصدومیت شد و به بیمارستان انتقال یافت.

گزارش‌ها حاکی است که سقوط درختان بر اثر وزیر باد شدید در مناطق مختلف شهر گنبد کاووس به چندین دستگاه خودرو نیز خسارت وارد کرده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید