تیراندازی در یکی از کلیساهای کالیفرنیا، یک کشته و پنج زخمی برجای گذاشت

۱۴۰۱/۲/۲۵

مقامات ایالت کالیفرنیا اعلام کردند که در پی تیراندازی روز یکشنبه در یک کلیسا در شهر لاگونا وودز واقع در اورنج کانتی یک نفر جان باخت و پنج نفر زخمی شدند.

به گفته مقامات در هنگام وقوع تیراندازی دست‌کم ۳۰ الی ۴۰ نفر در داخل کلیسا بودند که از این میان دست‌کم پنج نفر مجروح شدند و یک نفر نیز جان باخت.

دفتر کلانتر اورنج کانتی در توییتی نوشت: در تیراندازی در کلیسای پروتستان ژنو، چهار نفر به شدت مجروح شدند و یک نفر نیز دچار جراحات جزیی شد و همگی قربانیان بزرگسال هستند.

جف هالوک، کلانتر اورنج کانتی درباره این حادثه گفت: گروهی از شرکت‌کنندگان در مراسم کلیسا، شجاعت و قهرمانی استثنایی را برای متوقف کردن مظنون، انجام دادند.

کلانتر اورنج کانتی گفت که یک نفر را در رابطه با این تیراندازی بازداشت کرده است و مظنون یک مرد آسیایی حدودا ۶۰ ساله است که حین بازداشت آسیبی ندیده است.

به گفته هالوک، فرد مهاجم در جریان ضیافت نهار که پس از برگزاری مراسم در کلیسا اقدام به تیراندازی کرد و انگیزه مهاجم هنوز مشخص نیست و در دست بررسی است.

در همین حال برخی رسانه‌ها گزارش دادند که نیروهای اف‌بی‌آی نیز برای کمک به نیروهای پلیس به منطقه اعزام شده‌اند.

این تیراندازی درست یک روز پس از تیراندازی یک پسر سفیدپوست ۱۸ ساله در فروشگاه محله‌ای سیاهپوست‌نشین در شهر بوفالوی ایالت نیویورک رخ داد که در اثر آن دست‌‌کم ۱۰ نفر کشته و سه نفر زخمی شدند.

تازه‌ترین خبرها

اخبار
چشم‌انداز
خبر

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید