تداوم اعتراض‌های شبانه در ایران؛ شلیک مستقیم به معترضان شهرکرد و جو شدید امنیتی در تهران

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵

تجمع‌های ضدحکومتی در ایران در شامگاه یکشنبه هم ادامه یافت و معترضان با وجود جو شدید امنیتی در خیابان‌ها علیه حکومت شعار دادند. گزارش‌ها حاکی از شلیک مستقیم به معترضان در شهرکرد، اختلال شدید اینترنت و پارازیت شدید روی شبکه‌های ماهواره‌ای است.

بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده، در اعتراضات شامگاه یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماموران امنیتی معترضان را در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری هدف قرار دادند.

معترضان در این شهر شعارهایی از جمله «‌مرگ بر رئیسی» و «‌مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

بر اساس پیام یکی از مخاطبان ایران اینترنشنال، سرعت اینترنت تلفن همراه در شهرکرد به شدت کند شده و فقط سایت‌های داخلی باز می‌شوند.

یک مخاطب ایران اینترنشنال از فارسان در استان چهارمحال و بختیاری نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی در این شهر حضور سنگینی دارند و اجازه رفت و آمد نمی‌دهند، سرعت اینترنت هم بسیار پایین آمده است.

همچنین در تهران، گزارش‌ها ‌و تصاویر منتشرشده حاکی از جو شدید امنیتی ‌در محله صادقیه تهران است.

گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال حاکی از اختلال شدید اینترنت در برخی استان‌های ایران از جمله خوزستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی، فارس و تهران است.

علاوه بر این گزارش‌های متعددی هم از پارازیت‌ها شدید روی شبکه‌های ماهواره‌ای از جمله ایران اینترنشنال وجود دارد.

روز یکشنبه، سازمان حقوق بشر ایران از جامعه جهانی خواست تا با فشار بر مقام‌های جمهوری اسلامی، از سرکوب بیشتر شهروندان جلوگیری کند.

این سازمان همچنین از شبکه‌های اجتماعی خواست به جای اعمال محدودیت بر محتوای عکس‌ها و ویدیوهای شهروندخبرنگاران، امکان اطلاع‌رسانی را تسهیل کنند.

دور جدید تجمع‌های اعتراضی پس از تصمیم حکومت به آزادسازی قیمت‌ها آغاز شده و در روزها و شب‌های گذشته استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه‌ و بویراحمد کانون این اعتراض‌ها بوده است.

احمد آوایی نماینده دزفول که روز شنبه در مصاحبه‌ای با ایلنا کشته شدن یک نفر در جریان اعتراض‌های دزفول را تایید و او را از اهالی اندیمشک معرفی کرده بود در واکنشی تازه، این اظهار خود را تکذیب کرد و گفت مصاحبه‌اش تحریف شده است.

همچنین احمد راستینه نماینده شهرکرد در مجلس، فردی که شامگاه شنبه در جریان اعتراض‌های هفشجان در چهارمحال و بختیاری کشته شد را بسیجی معرفی کرد.

پیشتر گزارش‌ها حاکی از کشته شدن برخی معترضان در هفشجان در چهارمحال و بختیاری با شلیک نیروهای امنیتی بوده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
۲۴ با فرداد فرحزاد

شنیداری

پادکست‌ها