رئیس معزول فدراسیون فوتبال: فدراسیون فوتبال بقالی نیست که حسابرس خیابانی بیاورند

۱۴۰۱/۲/۲۵

شهاب الدین عزیزی خادم با اشاره به حضورش در جلسه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: جریانی وجود دارد که بقایش در بحران است. این جریان به دنبال این است که فوتبال کشورمان شتابان به سمت تعلیق برود؛ همان جریانی که با عزل غیر قانونی من، مسیر فوتبال را که به درستی پیش می‌رفت، تغییر داد.

وی در گفت‌وگو با مهر ادامه داد: در این سه ماه فعالیت فدراسیون فوتبال، عیار همه مشخص شد. ما در یک سال حضورمان در فدراسیون، سریع‌ترین و ارزان‌ترین صعود را به جام جهانی داشتیم. فوتبال داشت کارهایش را درست انجام می‌داد ولی طبیعی است که موفقیت دشمن زا است. گاهی مجرم نبودن و درست کار کردن خودش جرم است. این جریان هم باید متوجه کاری که می‌کند باشد. امیدوارم کمیته اخلاق با منطق درست با این موضوع برخورد کند و اجازه بدهد مجمع کارش را انجام بدهد.

رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال به تحرکاتی اشاره کرد که در صدد ورود و تغییر بعضی از گزارش‌های مالی به نفع این جریان خاص است. عزیزی خادم گفت: فدراسیون فوتبال سوپرمارکت و بقالی نیست بلکه یک نهاد و موسسه معتبر است که خودش بازرس دارد. اینجا بقالی نیست که دست هرکسی را بخواهید از خیابان بگیرید و به عنوان حسابرس بیاورید. در عصر حجر هم این‌طور نبوده است. این به دور از منطق و استاندارد حرفه‌ای است.

رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: روشن و واضح است که مسیر انتخاب شده، فوتبال را به سمت تاریکی می‌برد. عامدانه یک عده از روی غرض فضا را به این سمت می‌برند. اجازه بدهند مجمع برگزار بشود. این همه عجله مشکوک است. قربانی اصلی این چند نفر نیستند بلکه فوتبال و منافع ملی قربانی هستند. امیدوارم یک تصمیم منطقی گرفته بشود و دلخوشی مردم را به یاس و ناامیدی تبدیل نکنند.

عزیزی خادم همچنین گفت: نتایجی که تیم ملی گرفت و صعود به جام جهانی لطف الهی بوده است. تیم ما در آسیا یکه تاز است و آن را به جام جهانی بردیم. رفتارهایی که در این مدت شد، نه تنها در ایران بلکه در دنیا هم بی سابقه و به دور از شان انسانی بود. الان تیم ملی نیاز به برنامه ریزی دارد. ما ۱۱ ماه درست برنامه ریزی کردیم ولی اتفاقات در دو، سه ماه گذشته نیازی به توضیح ندارد. بازهم می گویم اجازه بدهند مجمع به عنوان رکن اصلی فوتبال، تصمیم گیری کند نه اینکه یک بازرس خیابانی برای تهیه گزارش بیاورند.

«با در نظر گرفتن این اقدامات، آیا شما در مجمع ۱۰ خرداد فدراسیون فوتبال شرکت می‌کنید؟» عزیزی خادم در پاسخ به این سئوال تصریح کرد: چرا نباشم؟ من به مجمع دعوت شده‌ام و باید بروم از عملکردم دفاع کنم. ناظران فیفا و کنفدراسیون آسیا هم هستند. بخش مهمی از مجمع مربوط به عزل غیر قانونی من است. تا الان سکوت کرده‌ام. بعد از عزل من، فوتبال از مسیر خود خارج شد. هر نوع رسیدگی منوط به گزارش حسابرس قانونی است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر نیمروزی
خبر ورزشی
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید