بایدن مهمانی عید فطر را به کاخ سفید بازگرداند

۱۴۰۱/۲/۱۳

جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا، به‌مناسبت عید فطر از تعدادی از مسلمانان در کاخ سفید پذیرایی کرد. مهمانی عید فطر از دوره بیل کلینتون در کاخ سفید برگزار می‌شد در دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ لغو شده بود.

بایدن خطاب به شرکت کنندگان در مهمانی کاخ سفید گفت که به وعده انتخاباتی خود برای برگزاری این مراسم عمل کرده است و جشن عید فطر را به کاخ سفید بازگردانده است.

او گفت که سال گذشته نیز قصد برگزاری این مراسم را داشت اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا مجبور به برگزاری عید فطر به صورت مجازی شده است.

بایدن در حضور مهمانان خود در کاخ سفید گفت: امروز، در سرتاسر جهان، مسلمانان بسیاری را دیده‌ایم که هدف خشونت قرار گرفته‌اند. هیچ کس نباید به خاطر اعتقادات مذهبی خود مورد تبعیض، ظلم یا سرکوب قرار بگیرد.

رییس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت: حتی با وجود چالش‌ها و تهدیدهای واقعی در جامعه ما، از جمله خشونت هدفمند و اسلام‌هراسی، مسلمانان هر روز ملت ما را قوی‌تر می‌کنند.

روسای جمهور آمریکا از زمان دولت کلینتون، مراسم رسمی جشن‌های عید فطر را در کاخ سفید برگزار می‌کردند اما دونالد ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود این مهمانی را متوقف کرد و تنها به انتشار بیانیه‌هایی به این مناسبت اکتفا می‌کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

نگاه روز
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید