سازمان حفاظت محیط زیست ایران: وضعیت یوز مادر و توله‌هایش خوب است

۱۴۰۱/۲/۱۲

سازمان حفاظت محیط زیست با انتشار ویدیویی، رفتار و صدای سه توله‌ یوز ایرانی تازه به دنیا آمده را کاملا طبیعی عنوان کرد و گفت که آنها روز گذشته اولین وعده غذایی خود را دریافت کرده‌اند و یوز ایرانی موسوم به «ایران» نیز چند ساعت پس از زایمان یک خرگوش شکار کرده است.

سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با انتشار این ویدیو تاکید کرد که تصاویر ثبت شده از این سه توله‌ یوز نشان می‌دهد که آنها در سلامت به سر می‌برند و صدا و حرکاتشان کاملا طبیعی است.

این سه توله یوز روز یکشنبه یازدهم اردیبهشت ماه از یک یوز ماده به نام «ایران» در مرکز تکثیر یوز ایرانی در سمنان به دنیا آمدند.

به گفته کارشناسان محیط زیست چون هنوز رفتار «ایران» برای شیردهی به توله‌هایش مناسب نبود و بیم آن می‌رفت که توله به خاطر گرسنگی تلف شوند، محیط‌بانان توله‌ها را به صورت دستی شیر دادند.

سازمان حفاظت محیط زیست ایران همچنین ویدیویی دیگری منتشر کرد که نشان می‌دهد «ایران» یک خرگوش زنده را برای تغذیه خود شکار کرده است که نشان از سلامتی این یوزپلنگ ماده دارد.

جفت‌گیری «ایران» و «فیروز»، دو یوزپلنگ ایرانی، در شرایط اسارت انجام شد و به گفته بهرام‌علی ظاهری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، این نخستین پروژه تکثیر در اسارت یوزهای ایرانی- آسیایی در دنیا بوده است.

سه ماه پس از جفت‌گیری «فیروز» و «ایران»، در نهایت سه توله یوز با عمل سزارین صحرایی به دنیا آمدند.

تاریخ شفاهی
نگاه روز
تیتر اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید