سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:تعداد جان باختگان مسمومیت الکل در بندرعباس به ۵ نفر رسید

۱۴۰۱/۲/۱۲

دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از جان باختن دست‌کم پنج نفر از افرادی خبر داد که در اثر مسمومیت با مشروبات الکلی تقلبی به بیمارستان‌های بندرعباس و دیگر شهرهای استان هرمزگان مراجعه کرده‌ بودند.

فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، شامگاه یکشنبه تعداد جان باختگان را دو نفر اعلام کرده بود اما صبح دوشنبه از افزایش قربانیان مسمومیت الکل به پنج نفر خبر داد.

نوروزیان افزود: در دو روز گذشته ۴۸ نفر به دلیل مسمومیت الکل به بیمارستان‌های هرمزگان مراجعه کردند که تاکنون پنج نفر، شامل چهار مرد و یک زن، در بندرعباس جان باختند و حال ۱۱ نفر بد است و سه نفر دچار اختلال دید شده‌اند.

از مجموع ۴۸ فردی که در اثر مسمومیت ناشی از مشروبات الکل تا صبح دوشنبه به بیمارستان‌های هرمزگان مراجعه کرده‌اند به گفته نوروزیان فقط هشت نفر ترخیص شده‌اند، پنج نفر جان باختند و ۳۵ نفر همچنان بستری هستند.

نوروزیان گفت که افرادی که در اثر مسمومیت ناشی از مشروبات الکلی به مراکز درمانی بندرعباس مراجعه کرده‌اند بین ۲۲ تا ۵۱ سال سن دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود که افراد در صورت مصرف مشروبات الکلی و بروز علائم هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

توزیع و فروش مشروبات الکلی تقلبی و مسموم در چند سال گذشته جان صدها نفر را در ایران گرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت در اردیبهشت سال ۹۹ اعلام کرد که فقط در سه ماه پنج هزار و ۱۱ نفر در کشور به دلیل مصرف الکل تقلبی دچار مسمومیت شدند و ۵۲۵ نفر از افرادی که به مراکز درمانی مراجعه کردند جان باختند.

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید