آژیر یادبود هولوکاست در اسرائیل به صدا درآمد؛ هشدار گنتس درباره تهدید ایران

۱۴۰۱/۲/۸

روز یادبود هولوکاست در اسرائیل با به صدا درآمدن آژیر یادبود ودو دقیقه سکوت در این کشور ادامه یافت؛ وزیر دفاع اسرائیل نیز به تهدیدهای امنیتی علیه این کشور «و در راس آنها ایران» اشاره کرده است.

روز یادبود هولوکاست ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه هشتم اردیبهشت با به صدا در آمدن آژیر در اسرائیل و سکوت به مدت دو دقیقه برای ادای احترام به شش میلیون قربانی هولوکاست آغاز شد.

شامگاه چهارشنبه و در آغاز برنامه‌های مربوط به روز یادبود هوکاست، بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل، در مراسمی بار دیگر برنامه اتمی جمهوری اسلامی را تهدید حیاتی برای اسرائیل خواند.

گنتس گفت: «ایران قصد دارد به سلاح اتمی دست یافته و به تهدیدی حیاتی علیه ما تبدیل شود. در نتیجه، اسرائیل باید دارای توانایی نظامی و اخلاقی برای دفاع از خود باشد.»

از جمله برنامه‌های مختلفی که در روز پنجشنبه برگزار می‌شود، مراسمی با عنوان «برای هر فردی نامی هست» است که در جریان آن نمایندگان پارلمان اسرائیل نام قربانیان هولوکاست را قرائت می‌کنند.

در مراسم امسال، برای اولین بار، رییس پارلمان آلمان، بوندستاگ، نیز حضور دارد.

در مراسم دیگری که شامگاه چهارشنبه در موزه یادبود قربانیان هولوکاست برگزار شد رییس جمهور اسرائیل مخالفت با موجودیت اسرائیل را «نه یک موضوع سیاسی، بلکه یهودی‌ستیزی آشکار» خواند.

روز یادبود قربانیان هولوکاست در بیرون از اسرائیل نیز برگزار می‌شود و از جمله در لهستان مراسم معروف به «راهپیمایی زندگان» روز پنجشنبه با حضور حدود دو هزار تن انجام خواهد شد.

خلاصه خبرها
پنجره
تاریخ شفاهی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید