ارتش اسرائیل اهدافی را در جنوب لبنان به تلافی پرتاب راکت مورد حمله قرار داد

۱۴۰۱/۲/۵

ارتش اسرائیل بامداد دوشنبه اعلام کرد در پاسخ به شلیک راکت از لبنان به شمال اسرائیل، اهدافی را در جنوب لبنان گلوله‌باران کرده است.

پرتاب راکت از لبنان به سمت اسرائیل اوایل یکشنبه شب و در پی تداوم تنش در بیت‌المقدس شرقی و پس از چند بار شلیک راکت از غزه به سمت اسرائیل انجام شد.

اوایل یکشنبه شب گزارش‌هایی درباره شنیده شدن صدای انفجار در شمال اسرائیل و در نزدیکی مرز این کشور با لبنان منتشر شد و پس از آن ارتش اسرائیل تایید کرد که یک راکت از لبنان به سمت اسرائیل شلیک شده است.

رسانه‌های نزدیک به حزب‌الله لبنان نیز خبر شلیک راکت به سمت اسرائیل را منتشر کرده بودند و تعداد راکت‌های شلیک شده به سمت اسرائیل را دو فروند اعلام کردند.

مقام‌های ارتش اسرائیل نیز گفتند که یک راکت پرتاب شده از لبنان به منطقه‌ای باز در شمال اسرائیل و نزدیک به مرز لبنان اصابت کرد اما هیچ مجروح یا خسارتی نداشته است.

در همین حال تایمز آو اسرائیل نوشت که راکت پرتاب شده از لبنان در حالی در یک منطقه باز فرود آمد که هیچ آژیر هشداری در اسرائیل به صدا در نیامد و بنابر اعلام ارتش اسرائیل سطح هشدار در این منطقه عادی است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌‌ای که بامداد دوشنبه منتشر کرد گفت که واحدهای توپخانه ارتش در حال گلوله باران اهدافی در لبنان هستند و به تلافی پرتاب راکت به خاک اسرائیل، محل شلیک در خاک لبنان را هدف قرار می‌دهند.

در چند سال گذشته چندین مورد شلیک راکت از لبنان به سمت اسرائیل انجام شده است اما حزب‌الله لبنان در بیشتر موارد مسئول این حملات را گروه‌های فلسطینی معرفی کرد.

در همین ارتباط تایمز آو اسرائیل نوشت: بعید است که گروه‌های فلسطینی در جنوب لبنان بتوانند دست‌کم بدون تایید ضمنی شبه‌نظامیان حزب‌الله که مورد حمایت ایران هستند و کنترل شدیدی بر جنوب لبنان دارند، به سمت اسرائیل راکت شلیک کنند.

شلیک راکت در اوایل یکشنبه شب از لبنان به شمال اسرائیل در بحبوحه افزایش تنش‌ و درگیری در بیت‌المقدس شرقی انجام شده است.

تنش در بیت‌القمدس شرقی در پی موج جدید حملات تروریستی در اسرائیل و از اوایل ماه رمضان شدت گرفت و به دنبال آن از هفته گذشته تاکنون چند حمله راکتی از غزه به اسرائیل انجام شده است.

پس از هر بار پرتاب راکت از غزه به سمت اسرائیل، ارتش این کشور از حمله به پایگاه‌های و مراکز تسلیحاتی در غزه خبر داد.

بنابر اعلام ارتش اسرائیل، یکی از این مراکزی که چهارشنبه گذشته در غزه و به تلافی پرتاب راکت به سمت اسرائیل هدف قرار گرفت یک مرکز زیرزمینی تولید موتور راکت بود و نابودی این سایت توانایی تولید راکت در غزه را به شدت مختل خواهد کرد.

سال گذشته به دنبال درگیری‌های مشابهی در بیت‌المقدس شرقی، گروه شبه‌نظامی حماس صدها موشک به سمت اسرائیل پرتاب کرد و اسرائیل نیز در واکنش به این حملات، بمباران غزه را آغاز کرد. جنگ حماس و اسرائیل در سال گذشته یازده روز طول کشید.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار
چشم‌انداز
خبر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید