حمایت برخی رسانه‌های حکومتی و نمایندگان مجلس از قالیباف در ماجرای سیسمونی‌گیت

۱۴۰۱/۲/۴

در ادامه واکنش‌ها به ماجرای «سیسمونی‌گیت»، روزنامه کیهان هدف از انتشار این خبر را تحت الشعاع قرار دادن اقدام‌های دولت رئیسی ذکر کرد و برخی نمایندگان مجلس نیز افشای آن را به «⁧‫پروژه‌بگیران‬⁩ محفلی» نسبت دادند.

خبرگزاری فارس نیز انگیزه وحید اشتری، افشا کننده این خبر و دیگر منتشر کنندگان خبرهای مشابه را «میل به دیده شدن و تخلیه هیجانات» دانست.

روزنامه کیهان در گزارشی نوشت که «رسانه‌ها و جریانات ضد انقلاب» بلافاصله در اینباره «انواع و اقسام مطالب و پیام‌ها را در این راستا تولید و منتشر کردند» که «هدفی جز غبارآلود کردن فضا و تضعیف اصل نظام نداشت.»

این روزنامه تاکید کرد که کشور «با همدلی و همکاری سه قوه، به نوعی آرامش رسیده که این آرامش سیاسی لازمه و گام اول برای حل مشکلات مردم است.»

در این گزارش این روزنامه افشای این خبر و واکنش‌ها به آن به «ضدانقلاب خارج نشین»، اصلاح طلبان و «جریانات انحرافی (حامیان محمود احمدی نژاد) نسبت داده شده که تمایلی «به موفقیت ترکیب جدید ندارند.»

تعدادی از نمایندگان مجلس نیز افشای این خبر را یک «پروژه سیاسی و امنیتی» با هدف ضربه زدن به جایگاه سیاسی قالیباف دانسته‌اند.

از جمله مجتبی توانگر، نماینده تهران درمجلس، در توییتر نوشت که «‏از ⁧‫رئیس‌ مجلس‬⁩ انتظار می‌رود تا از پیگیری پرونده ⁧‫پروژه‌بگیران‬⁩ محفلی دست نکشد.»

محسن علیزاده، نماینده سپیدان، نیز این اقدام را یک «پروژه سیاسی و امنیتی» خواند و افزود: «پرونده سازی و جاسوس بازی، انحراف در سیاست ورزی امروز کشور است که امیدواریم دستگاه های امنیتی جلوی آن را بگیرند.»

پیش از این محمود رضوی، مشاور محمدباقر قالیباف، افشای خبرهای این سفر را «پروژه‌ای امنیتی» و اقدام «یک نهاد امنیتی» با هدف حذف رقبای سیاسی خوانده بود.

در مقابل وحید اشتری در توییتر نوشته بود: «گاوگیجه بدی است. این بساط ریاکاری و تبعیض در زندگی‌تان را جمع کنید همه چیز حل می‌شود.»

در این میان خبرگزاری فارس نیز با اشاره به وحید اشتری، جریان موسوم به «عدالت خواه» و همچنین به دیگر منتشر کنندگان خبرهای فسادهای اقتصادی نیز حمله کرد.

در گزارش این خبرگزاری با عنوان «آبرو می برند و شهرت می خرند»، این افراد به انتشار خبرهای دروغ و تهمت متهم شده اند.

این خبرگزاری در پایان نوشت: «روانشناسان معتقدند نیاز به تعریف هویت و میل به دیده شدن و تخلیه هیجانات از ضروریات سنین جوانی است و عدم توجه به این مقولات مانع شکل گیری ارتباط صحیح استاد شاگردی و سرآغاز بسیاری از انحرافات در آینده خواهد بود.»

محمدباقر قالیباف تاکنون هیچ نظر علنی درباره سیسمونی‌گیت نکرده و سایر مقام‌های جمهوری اسلامی، بجز انتقادهای محدود و تلویحی، در این باره سکوت کرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
تیتر اول
اخبار و اخبار ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید