محیط زیست مازندران: پلنگ سرگردان پس از حمله به دو مامور، با شلیک گلوله کشته شد

۱۴۰۱/۲/۴

مقام‌های سازمان حفاظت محیط زیست مازندران ضمن رد شلیک اشتباه به یک پلنگ سرگردان در خیابان‌های قائمشهر اعلام کردند که این حیوان پس از حمله به دو مامور نیروی انتظامی، با شلیک دو گلوله کشته شده است.

عطاءالله کاویان، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، روز یکشنبه ۴ اردیبهشت در یک پیام ویدیویی گفت این پلنگ حدودا پنج ساله بوده و حدود ساعت پنج صبح در سطح شهر دیده شده و سپس در یک خانه‌باغ پناه گرفته بود.

کاویان که پنج روز پیش به این سمت منصوب شده، ادامه داد با وجود هشدارهای متعدد، تعداد زیادی از مردم در مقابل این خانه‌باغ تجمع کردند که باعث استرس این پلنگ شد.

در شبکه‌های اجتماعی انتقادهایی از سازمان محیط زیست مطرح شده و کاربران اعلام کرده‌اند پس از حدود هفت ساعت سرگردان بودن این پلنگ، ماموران محیط زیست نتوانستند او را زنده‌گیری کنند.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، پس از ورود یکی از ماموران نیروی انتظامی به محوطه این خانه باغ، پلنگ به این مامور و یک مامور دیگر حمله کرد و به او گلوله شلیک شد.

بر اساس این گزارش، پس از زخمی شدن پلنگ، نیروهای محیط زیست با شلیک دارت بیهوشی این حیوان را زنده‌گیری و به پایگاه حیات وحش سمسکنده منتقل کردند اما تلاش‌ دامپزشکان برای نجات این حیوان بی‌نتیجه ماند.

مقام‌های محیط زیست مازندران ابتدا اعلام کردند که این پلنگ زنده‌گیری شده، اما بعد خبر تلف شدن او را اعلام کردند.

این مقام‌ها همچنین گفته‌اند هنوز مشخص نیست این پلنگ از کجا وارد محدوده شهر شده، اما خبرگزاری فارس نوشت که گفته می‌شود این پلنگ توسط یکی از شهروندان در باغش نگهداری می‌شده است.

احتمال‌هایی درباره اینکه محیط زیست گلوله‌ای غیر از گلوله بیهوشی به این پلنگ شلیک کرده مطرح شده، اما کامیار ولی‌پور، سخنگوی اداره محیط زیست مازندران، این موضوع را تکذیب کرد.

او گفت مشکلی در زمینه تجهیزات برای زنده‌گیری وجود نداشت، اما باید یک دامپزشک دارت را شلیک کند و هر کسی نمی‌تواند این اقدام را انجام دهد.

نگاه روز
چند چند
قصه مردم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید