هیات منصفه دادگاهی در آمریکا علیه دو شهروندی که خود را مامور فدرال جا زدند اعلام جرم کرد

۱۴۰۱/۱/۳۰

هیات منصفه دادگاهی در واشینگتن علیه آرین طاهرزاده و حیدر علی، دو متهمی که خود را به جای ماموران فدرال آمریکا جا زده بودند، اعلام جرم کرد و آنها را علاوه بر جعل هویت، به مالکیت غیرقانونی سلاح نیز متهم کرد.

دادستان‌های فدرال این دو نفر را که در حال حاضر در حبس خانگی به سر می‌برند خطر بالقوه‌ای توصیف کرده‌اند که با اهداف مخرب قصد نفوذ در نیروهای امنیتی آمریکا را داشته‌اند.

هفته گذشته دادگاه آرین آرین طاهرزاده و حیدر علی در حالی برگزار شد که وکلای این دو اتهاماتشان را رد کردند و در مقابل نماینده دولت فدرال، آنها را خطرناک خواند و گفت این دو علاوه بر اتهامات‌شان، تحت قسم نیز دروغ گفته‌اند.

دادستان‌های آمریکا این دو نفر را متهم کرده‌اند که خود را به عنوان ماموران فدرال جا زده و به تعدادی از ماموران سرویس امنیتی ایالات‌متحده، از جمله محافظ جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، آپارتمان‌های لوکس رایگان و اقلام ارزشمند دیگری هدیه‌ داده‌اند.

دادستان‌های آمریکا اعلام کردند که حیدر علی به شاهدان گفته که با سرویس اطلاعاتی پاکستان مرتبط است، اما این ادعای او هنوز تایید نشده است.

از سوی دیگر، سی‌بی‌اس نیوز به نقل از منابع امنیتی آگاه گزارش داد بازرسان آمریکایی احتمال می‌دهند این دو متهم به سرویس اطلاعاتی ایران و سپاه پاسداران مرتبط باشند.

نگاه روز
هت‌تریک با مزدک میرزایی
۲۴ با فرداد فرحزاد

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید