ابراهیم رئیسی: کوچکترین خطای اسرائیل از دید نیروهای مسلح ما دور نمی‌ماند

۱۴۰۱/۱/۲۹

ابراهیم رئیسی، در مراسم رژه روز ارتش با تهدید اسرائیل گفت اگر اسرائیل دنبال عادی‌سازی روابط با برخی کشورهای منطقه است بداند کوچکترین حرکت آن‌ها از چشم نیروهای امنیتی ما مخفی نیست و اگر کوچکترین خطایی از آن‌ها سر بزند، پاسخ ما در مرکز اسرائیل خواهد بود .

تهدید اسرائیل از سوی رئیسی در حالی است که در ماه‌های اخیر عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و بخشی از کشورهای منطقه خاورمیانه و همسایگان ایران با شتاب بیشتری دنبال می‌شود. مساله‌ای که مورد اعتراض رسمی جمهوری اسلامی قرار گرفته است.


رئیسی در سخنرانی روز ارتش همچنین افزود: «امروز نیروهای مسلح آماده هستند، پیام این آمادگی به دوستداران انقلاب پیام امید است و پیام آن برای دشمن این است که نیروهای مسلح ما قدرت بازدارندگی در مقابل هر حرکت دشمن را دارند. کوچکترین تحرک دشمن از چشمان تیزبین نیروهای مسلح مخفی نیست.»
رئیسی چهار روز پیش از این سخنرانی نیز در دیدار با وزیر امور خارجه عراق در رابطه با اقلیم کردستان، ضمن اشاره به این‌که ایران «تحرکات اسرائیل» را با دقت زیر نظر دارد، گفته بود که اقلیم دچار غفلت‌هایی شده و همکاری با اسرائیل پنهان کردنی نیست.
سال ۱۳۹۴ علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی گفت اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.

هفته گذشته نشریه وال‌استرین ژورنال نوشته بود ارتش اسرائیل در چارچوب کارزار گسترده علیه جمهوری اسلامی و متحدانش، از سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۴۰۰ حمله هوایی در سوریه و سایر مناطق خاورمیانه انجام داده است.

در این گزارش آمده بود رهبران اسرائیل از این کارزار به عنوان «جنگ جنگ‌ها» یاد می‌کنند که هدف آن، بازدارندگی ایران و تضعیف توانایی‌ تهران برای ضربه زدن به اسرائیل در صورت وقوع یک جنگ آشکار بین این دو است.

همچنین بر اساس گزارش یک شرکت مشاوره مستقر در اسرائیل، حملات این کشور بیش از ۳۰۰ نفر از جمله فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی، سربازان سوریه و شبه‌نظامیان تحت حمایت تهران و دست‌کم سه غیرنظامی را کشته است.

ایران همچنین اسرائیل را متهم به خرابکاری در برخی از تاسیسات اتمی و پهپادی خود می‌کند.

روزنامه هارتص چاپ اسرائیل روز ۲۱ اسفند ماه نوشته بود در جریان حمله بهمن ماه اسرائیل به یک پایگاه هوایی در کرمانشاه، صدها پهپاد ایرانی از انواع مختلف نابود شده‌اند.

بعد از آن ایران به یک ساختمان در اقلیم کردستان عراق حمله موشکی کرد و برخی از رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان جمهوری اسلامی در لبنان و عراق، از جمله شبکه تلویزیونی المیادین، مدعی شدند حمله موشکی شامگاه شنبه ایران به اربیل عراق در واکنش به حمله کرمانشاه بوده است.

چشم‌انداز
اخبار
تیتر اول

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید